Tomasz Karolak ze swoim teatrem w... Jeleniej Górze

Piotr Słowiński | Utworzono: 2010-05-25 16:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Tomasz Karolak ze swoim teatrem w... Jeleniej Górze - Tomasz Karolak, fot. Beax/Wikipedia.org
Tomasz Karolak, fot. Beax/Wikipedia.org

I to nie raz. Przywiezie ze sobą gwiazdy już w czerwcu na sztukę „O północy przybyłem do Widawy”.

Na ten i następny spektakl przyjadą takie osobistości jak Jan Englert, Magdalena Cielecka, Janusz Gajos, czy Piotr Adamczyk. Ta informacja ogłoszona wspólnie przez Karolaka i prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego wywołała szok w jeleniogórskim teatrze.

Dyrektor Bogdan Koca mówi, że nic nie wie o tym, że będzie stale gościł obcy teatr na deskach Norwida. Wie, że ma podpisaną umowę na wynajęcie sceny w czerwcu. Na jeden spektakl.

Przewodniczący komisji kultury rady miasta Cezariusz Wiklik odbiera całą sytuację nie tylko jako nietakt. Zastanawia się, czy prezydent Jeleniej Góry nie torpeduje własnego teatru zapraszając obcy teatr z gwiazdami.

Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski odpiera zarzuty i mówi, że nie zabrania przecież Bogdanowi Koców zapraszać gwiazd. Koca odpowiada, że przecież nie ma na to pieniędzy.

Na razie więc zostanie jeleniogórskim aktorom oglądać gwiazdy a nie z nimi wspólnie grać. Choć Tomasz Karolak ma także propozycje dla kolegów z Jeleniej Góry i jest gotów zapraszać ich z przedstawieniami do Warszawy.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.