Paulina Bieć ma złoto na mistrzostwach świata w K1

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-02 10:47 | Zmodyfikowano: 2015-11-02 07:49

Startująca w kategorii powyżej 70 kilogramów Bieć tytuł mistrzowski zdobyła już po raz piąty, a po raz drugi wywalczyła go w Belgradzie.

Powody do zadowolenia oprócz Pauliny i jej klubowego trenera Rafała Petertila miał także inny wrocławski szkoleniowiec - Tomasz Skrzypek, który opiekuje się kadrą narodową. Biało-czerwoni zdobyli w stolicy Serbii sześć medali, a udział w zawodach zakończyli z dodatnim bilansem walk (17 zwycięstw w 32 pojedynkach).

Oprócz Pauliny Bieć - miejsca na podium wywalczyli także inni reprezentanci wrocławskich klubów. Z brązowych krążków cieszyli się Małgorzata Dymus, Marcin Kret oraz Dawid Kasperski. Tym razem bez sukcesu wraca do kraju inna z czołowych zawodniczek naszego regionu. Róża Gumienna nie zdołała wejść do strefy medalowej po porażce z późniejszą triumfatorką - Serbką Teodorą Manić.