WAGO CSN na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

| Utworzono: 2015-11-10 08:11 | Zmodyfikowano: 2015-11-10 08:11

Za nami pierwsza kwalifikacja Halowego Pucharu Polski 2015/2016. W WAGO Grand Prix CSN wystartowały 34 pary. Wymagający pełnej koncentracji parkur spowodował, że do rozgrywki awansowało tylko czworo zawodników. Wrocławska publiczność, która wypełniła po brzegi trybuny hali nie mogła być zawiedziona. Wszyscy uczestnicy finałowego barażu podejmowali ryzyko i jechali bardzo widowiskowo. Wygrał Sławomir Szlachta z JKS Equistro Wierzawice na klaczy Quintera. Nie wiele wolniejszy był drugi na mecie Maciej Kostrzewski na Chico Hippica, a trzecie miejsce zajął Łukasz Troszczyński na Djarvi B.

Wspólny konkurs Halowego Pucharu Polski w kategoriach juniorów i młodych jeźdźców wygrała 14-letnia Dalia Lehmann z klubu Lehmann Sport Horses dosiadająca konia Quitoki. Drugie miejsce jednocześnie pierwsze wśród młodych jeźdźców zajął Adam Grzegorzewski ze Stowarzyszenia Agro-Aves Gajewniki na Okarino.

Emocji nie zabrakło jednak także w pierwszych dniach rywalizacji. M.in. rozegrano kategorię OPEN. Parkur o wysokości 125 cm okazał się dość trudny i do rozgrywki awansowało tylko 7 z 44 startujących par. Wygrała Magdalena Ziajkowska z Hipica Polonia Słupno na Lara Croft. Druga była Samanta Forlini na Kontendro, a trzeci Witold Bieniek na Zalvo. Zawodnicy w dużej rundzie prezentowali wysoką formę. Warto wspomnieć o konkursie WAGO BARIERY, który zgromadził w partynickiej hali komplet publiczności. Najlepsza w nim okazała się Ludmiła Siergiej-Krysztofiak na Calidos.