"Samowolka" szczypiornistów Śląska i porażka w Kwidzynie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-14 21:47 | Zmodyfikowano: 2015-11-14 21:48

Śląsk w tym sezonie ma kłopoty finansowe, a co za tym idzie kadrowe. Mimo to, wrocławscy szczypiorniści wraz ze swoim szkoleniowcem toczą heroiczną walkę o pozostanie w Superlidze. Przed wyjazdem na mecz do Kwidzyna drużynie Piotra Przybeckiego doszedł kolejny problem. Na spotkanie nie pojechało trzech zagranicznych zawodników Śląska -Djordje Golubović, Janja Vojvodić i Igor Żabić. Ten ostatni jest obecnie najskuteczniejszym graczem nie tylko WKS, ale także całych rozgrywek.

Klub w wysłanym do mediów oświadczeniu podkreśla, że absencja graczy ma charakter nieuzasadniony i nie jest związana z nieterminowym regulowaniem zobowiązań Śląska wobec zawodników.

O dalszym losie Golubovicia, Vojvodicia i Żabicia działacze zdecydują w poniedziałek.

Śląsk pozbawiony swoich trzech czołowych graczy w Kwidzynie dotrzymywał kroku gospodarzom jedynie do przerwy. Po 30 minutach zespół trenera Przybeckiego przegrywał tylko 2 bramkami. Po zmianie stron na parkiecie dominowali już zawodnicy MMTS. Wrocławianie doznali 9. porażki w sezonie przegrywając ostatecznie 19:31.