Wrocławianka w Santander Orchestra

Grzegorz Chojnowski, Magda Piekarska | Utworzono: 2015-11-18 18:43 | Zmodyfikowano: 2015-11-18 18:54
A|A|A

- Nie pamiętam momentu, kiedy miałam pierwszy raz skrzypce w ręku - przyznaje Marzena Malinowska, skrzypaczka Orkiestry Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki. - Musiałam mieć mniej niż cztery lata. Moja rodzina nie miała żadnych muzycznych tradycji. Ale szkoła muzyczna w Krakowie ogłosiła w ramach eksperymentu nabór dla maluchów i mama postanowiła, że spróbujemy. Do wyboru były skrzypce i fortepian - pianino nie zmieściłoby się w naszym mieszkaniu, a skrzypce były maleńkie. Od razu je ukochałam i wiem z rodzinnych relacji, że jako dziecko spałam nimi w łóżku.

Marzena Malinowska cztery lata temu była jedną z siedmiu Nadziei Wrocławia, wkrótce jako muzyk Santander Orchestra będzie występować z mistrzami Krzysztofem Pendereckim i Johnem Axelrodem w najlepszych polskich salach koncertowych. Jeszcze na studiach wystąpiła w YouTube Orchestra w Sydney Opera House. - To był przełom - mówi dziś skrzypaczka i altowiolistka. Wraz z przyjaciółkami-absolwentkami Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu tworzy także String Quartet "A Vista Quartetto".


Marzena Malinowska była gościem audycji popołudniowej Radia Wrocław Kultura. Codziennie od poniedziałku do piątku od 15 na naszej antenie goście i aktualne tematy dotyczące wrocławskiej i dolnośląskiej kultury. Radia Wrocław Kultura można słuchać w odbiornikach dwuzakresowych z DAB+/FM, a także słuchać i oglądać w aplikacjach mobilnych oraz na stronie radiokultura.prw.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama