Dolnośląskie koszykarki dają zwycięstwo nad Niemkami

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-18 19:14

To drugi mecz i drugie zwycięstwo biało-czerwonych w hali Aqua Zdrój. Tym razem towarzyskie starcie odbyło się bez udziału publiczności i miało odmienny przebieg niż wczorajsze zmagania (Polki wygrały 66:56). Cio prawda nasze koszykarki znó były górą, ale tym razem to one przez większość czasu goniły wynik.

Tak jak we wtorek tak i dziś żadna z drużyn nie osiągnęła znaczącej przewagi. Najwyższa różnica wynosiła 12 punktów. Niemki na początku trzeciej kwarty prowadziły 46:34. Nie było też wielkich serii punktowych. 11:0 to było maksimum jakie udało się wycisnąć Polkom (rywalki 8:0). Co ciekawe w całym meczu były raptem... dwie zmiany prowadzenia. Na samym początku Niemki przełamały biało-czerwone. Z kolei nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie dopiero na sam koniec trzeciej kwarty - 53:51.

W ostatniej odsłonie było sporo emocji. Po rzucie wolnym Romy Baer, Niemki potrafiły jeszcze doprowadzić do remisu na dwie minuty przed końcem, ale w końcówce skuteczne były Skobel, Pawlak i McBride i to nasza kadra mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa.

Polki miały sporą przewagę w celnych rzutach z gry 46% - 34% (9 celnych więcej), ale za to bardzo łatwo dały się dostawać rywalkom na linię. Niemki miały 27 rzutów wolnych, trafiły 21. Nasze koszykarki dla porównania pomyliły się tylko raz, ale oddały zaledwie 11 prób. Dobrze grała nasza obrona, bo choć przegraliśmy deski - 34:43, to wymusiliśmy aż 20 strat i zanotowaliśmy 11 przechwytów. Po atakowanej stronie parkietu najwięcej dała Angelika Stankiewicz. Trafiła dwie trójki, do tego 3/6 rzutów z bliżej odległości i zdobyła najlepsze w drużynie 13 punktów. Agnieszka Śnieżek też grała na świetnej skuteczności - 4/5 z gry, co dało jej 8 punktów, a do tego miała też 3 przechwyty.

W sobotę, także w Wałbrzychu, Polki zagrają mecz el. ME z Białorusią.

Polska – Niemcy 75:69 (17:19, 13:18, 23:14, 22:18)

Punkty dla Polski: Stankiewicz 13, Skobel 12, Kobryn 10, Pawlak 10, Śnieżek 8, Owczarzak 7, Morawiec 5, McBride 4, Idczak 2, Kaczmarczyk 2, Szajtauer 2, Rembieszewska 0

Punkty dla Niemiec: Fikiel 14, Baer 12, Brunckhorst 10, Greinacher 9, Greunke 7, Mersch 5, Wagner 4, Thimm 3, Koop 3, Dzirma 2, Skuballa 0, Gaudermann 0