Natalia Czerwonka daleko w PŚ w Salt Lake City

| Utworzono: 2015-11-22 16:28 | Zmodyfikowano: 2015-11-22 16:28

Natalia Czerwonka zajęła 17. miejsce w grupie A w biegu na 1500 m. Wygrała Amerykanka Heather Richardson-Bergsma, która wynikiem 1.50,85 ustanowiła rekord świata. Polka straciła do niej 5,63 s. Drugie miejsce zajęła inna reprezentantka Stanów Zjednoczonych Brittany Bowe, a trzecie Czeszka Martina Sablikova.

19. na dystansie 1000 m był Piotr Michalski. Polak miał czas o 2,43 s gorszy od zwycięzcy, Rosjanina Pawła Kuliżnikowa. Na podium znalazło się dwóch Holendrów - Kjeld Nuis zajął drugie, a Gerben Jorritsma trzecie miejsce. Rekord świata w biegu na 10 000 m pobił Kanadyjczyk Ted-Jan Bloemen - 12.36,30.

Dziś w nocy polskiego czasu na zakończenie zawodów Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka rywalizować będą na 1000 m w grupie B, Artur Nogal i Piotr Michalski wystartują na 500 m także w grupie B. W biegach ze startu wspólnego pobiegną: Urszula Włodarczyk (grupa B), Luiza Złotkowska, Aleksandra Goss (grupa A) oraz Marcin Bachanek i Jan Szymański (grupa B). W drużynowym biegu sprinterskim wystartują: Piotr Michalski, Konrad Niedźwiedzki, Artur Nogal i Artur Waś.