Sekrety Panny Kazimiery

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-23 17:01 | Zmodyfikowano: 2015-11-23 17:03
A|A|A

Spektakl to fantazja kabaretowa, komediowa opowieść z piosenkami rodem z międzywojennych kabaretów w tle. Żartobliwa, retrospektywna historia domniemanego związku tajemniczego poety z panną Gac, czyli woźną Kazimierą.

Uczuciowa grubaska z prowincji, zafascynowana twórczością ówczesnych artystów, żyje blaskiem międzywojennych gwiazd, rewii i teatrzyków. W formie rodzajowego monologu demaskowane są perypetie zakochanej kobiety, której wydaje się, że jest nie tylko natchnieniem, ale nawet pomysłodawczynią najsłynniejszych utworów kabaretów międzywojennych. By dostąpić zaszczytu zaistnienia w świecie artystów, Panna Gac nie zawaha się sięgnąć po cały arsenał środków – od komedii po dramat - a wszystko to w imię spełnienia swych marzeń.

Beata Malczewska śpiewa, opowiada, w brawurowym tempie przeistacza się na oczach widzów przeplatając konwencję współczesną ze stylistyką retro. Wzrusza, bawi i zachwyca.

Koloryt, styl i czar dawnych lat podkreślają repliki oryginalnych kostiumów, cytaty, wiersze i anegdoty, a przede wszystkim – barwny, grany na żywo akompaniament fortepianowy.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama