Kolejny test. Polki, bez Agnieszki Jochymek, wygrywają w Lipsku

| Utworzono: 2015-11-26 07:14 | Zmodyfikowano: 2015-11-26 07:14

Polki pokazały się z bardzo dobrej strony. Najpierw doskonale wypadły w pierwszej połowie, która toczyła się cały czas pod ich dyktando. Po przerwie nasza drużyna oddała inicjatywę rywalkom. Na finiszu biało-czerwone znów jednak stanęły na wysokości zadania i wygrały prestiżowy sparing z zawsze mocnymi Niemkami.

Po pierwszych 30 minutach Kim Rasmussen, selekcjoner polskich piłkarek ręcznych, nie mógł mieć uwag do swoich zawodniczek. Grały twardo w obronie, a pod bramką rywalek imponowały skutecznością. W 25. minucie prowadziły 15:10. Po pierwszej połowie 17:14. Liderkami polskiego zespołu były wtedy Kinga Achruk oraz Agnieszka Kocela i Hanna Sądej.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Rywalki szybko jednak zniwelowały przewagę. W 35. minucie już prowadziły 20:18. Niemki, z krótkimi przerwami, utrzymywały się na prowadzeniu do 48. minuty. Wtedy nasze przyspieszyły. Po trafieniach Achruk i Kobylińskiej było 27:27. Do końcowego gwizdka trwała niesamowita walka. W 58. minucie, gdy do niemieckiej bramki trafiła Karolina Kudłacz-Gloc. Kapitan polskiego zespołu minutę później zdobyła też decydującego o zwycięstwie gola.

W Lipsku zabrakło Agnieszki Jochymek. Zawodniczka KGHM Metraco Zagłębia Lubin uskarża się na drobny problem zdrowotny.

Biało-Czerwone wróciły już do Zielonej Góry, gdzie w sobotę zmierzą się z Czarnogórą w ostatnim sprawdzianie przed startującymi 5 grudnia mistrzostwami świata 2015.

Niemcy - Polska 30:31 (14:17)

Niemcy: Woltering, Kramarczyk, Eckerle - Zapf 3, Lang 5, Loerper 5 (2/3), Smits 2, Behnke 1, Naidzinavicius 1, Hubinger (0/1), S. Müller 4, Fischer, Mazzucco 2, F. Müller 3 (0/1), Minevskaja, Schulze 4.