Pewne trzy punkty siatkarek Impelu w Legionowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-28 21:35 | Zmodyfikowano: 2015-11-28 21:35

Zawodniczki Impelu nieco więcej problemów miały tylko w inauguracyjnej partii. Zaczęło się wprawdzie od kilkupunktowego prowadzenia przyjezdnych, ale potem zespół z Legionowa szybko drobił straty, by kilku świetnych zagrywkach Natalii Gajewskiej przejąć inicjatywę. Końcówka seta była już wyrównana. Zaprocentowało w niej większe doświadczenie wrocławianek. Najpierw sprytną "kiwką" popisała się Katarzyna Skowrońska-Dolata, a setbola na punkt zamieniła Carolina Costagrande.

W kolejnych partiach dominacja Impelu była już bardziej wyraźna. Przyczyniała się także do tego spora liczba błędów popełnianych przez ekipę Legionovii. Tak było na początku drugiego seta, w którym podopieczne trenera Negro znów wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Wrocławianki utrzymały ją do końca, choć zryw przeciwniczek pozwolił im zbliżyć się w pewnym momencie do zespołu gości na 2 punkty (9:11). Drugą partię zakończył skuteczny blok drużyny ze stolicy z Dolnego Śląska.

Trzeci set rozpoczął się od serii skutecznych akcji Caroliny Costagrande. Po pierwszej przerwie technicznej Impel Wrocław odskoczył na pięć oczek, ale w kolejnych akcjach zawodniczki z Legionowa zdołały odrobić kilka punktów blokiem. Potem wszystko wróciło do normy i po drugiej przerwie przyjezdne dzięki dobrej grze Skowrońskiej-Dolaty powiększyły przewagę do 8 punktów (15:23). Krótkie rozprężenie w ekipie z Wrocławia sprawiło, że miejscowe zawodniczki obroniły 4 meczbole i doprowadziły do wyniku 19:24. Wtedy jednak znów dała o sobie znać Skowrońska-Dolata, której skuteczny atak zakończył spotkanie.

Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 0:3 (22:25, 18:25, 19:25)

Legionovia Legionowo: Smarzek (13), Paszek (2), Wójcik (2), Gajewska (3), Chojnacka (9), Połeć (4), Wysocka (l) oraz Pacak (1), Bociek, Adamek (l), Grzelak (1)

Impel Wrocław: Ptak (7), Kąkolewska, Hildebrand (12), Radecka (3), Skowrońska-Dolata (13), Costagrande (15), Dürr (l) oraz Kaczor, Sikorska (7)

MVP spotkania: Milena Radecka