ME: Radosław Kawęcki znów zdobył złoto!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-12-04 18:35 | Zmodyfikowano: 2015-12-04 19:12

24-latek w izraelskiej Netanji (Mistrzostwa Europy na krótkim basenie) wcześniej był najlepszy tym samym stylem, a na dwa razy dłuższym dystansie. Teraz przepłynął "setkę" w czasie 49,64 sek. Nikt inny w finale nie złamał bariery 50 sekund. Srebrny medal wywalczył Stanisław Doniec z Rosji, który stracił do Kawęckiego 0.66 sek., a brąz dla Christoph Walker-Hebborn z Wielkiej Brytanii (50.35 sek.).

Polacy mają już cztery medale bo dziś po brąz popłynął jeszcze Sebastian Szczepański an 50 metrów stylem dowolnym. W rywalizacji o medale przegrał tylko z Jewgienijem Siedowem z Rosji (20.87 sek.) i Włochem Marco Orsim (20.92 sek.). W finale zawodnik Kornera Zielona Góra uzyskał czas 21.21 sek., o 0.14 sek. lepszy niż w półfinale.

Na podium nie stanęła tym razem Alicja Tchórz, która wczoraj cieszyła się ze srebra na 100 metrów grzbietem. Zawodniczka Juvenii Wrocław dziś startowała w finale na 200 metrów tym samym stylem. Podium nie było. 23-letnia Tchórz dopłynęła do mety szósta, ale za to z rekordem polski - 2:04.98. Wcześniej zresztą też należał on do pochodzącej z Kalisza zawodniczki i był o 0.26 sek słabszy.

We wspomnianym wyścigu ze złota cieszyła się Katinka Hosszu z Węgier, która jako jedyna popłynęła poniżej 2 minut, a czasem 1:59.84 ustanowiła nowy rekord mistrzostw kontynentu na krótkim basenie. Srebrny medal przypadł Rosjance Darii Ustinowej, która straciła do Hosszu 1.73 sek. Trzecie miejsce zajęła Eyglo Osk Gustafsdottir z Islandii - 2:03.53. To trzecie złoto Hosszu na mistrzostwach w Netanji.

Z kolei finale 1500 m stylem dowolnym 19-letni Wojciech Wojdak zajął 5. miejsce z czasem 14:38.90. Mistrzem Europy na krótkim basenie został Gregorio Paltrinieri (14:08.06), który wyprzedził swego rodaka Gabriele Dettiego (14:18.00); brązowy medal wywalczył Norweg Henrik Christiansen (14:23.60).