Śląsk przegrał z Zawiszą i odpada z Pucharu Polski

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-12-16 19:50 | Zmodyfikowano: 2015-12-16 19:50

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)

Śląsk Wrocław: Jakub Wrąbel - Paweł Zieliński (89' Mariusz Idzik), Piotr Celeban, Adam Kokoszka, Kamil Dankowski (75' Michał Bartkowiak), Tom Hateley, Tomasz Hołota, Krzysztof Ostrowski (75' Konrad Kaczmarek), Flavio Paixao, Dudu Paraiba, Kamil Biliński.

Zawisza Bydgoszcz: Damian Węglarz - Piotr Stawarczyk, Łukasz Nawotczyński, Maciej Kona (81' Krzysztof Nykiel), Blazo Igumanović (88' Damian Ciechanowski), Kamil Drygas, Jakub Smektała, Mica (18' Giorgi Alawerdaszwili), Sylwester Patejuk, Sebastian Kamiński, Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Tomasz Hołota, Konrad Kaczmarek (Śląsk) oraz Maciej Kona, Giorgi Alawerdaszwili (Zawisza).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

90' Koniec meczu. Śląsk przegrał z Zawiszą i żegna się z Pucharem Polski.

90' Akcja na połowie Zawiszy. Znów bez efektu. Wrocławianie mają problem by dostać się do w pole karne przyjezdnych.

88' Kolejna ofensywna akcja gospodarzy. Bartkowiak wyprzedził dwóch zawodników ale nie zdołał oddać strzału w kierunku bramki gości.

85' Trwa napór Śląska, ale nie zmuszają do interwencji Węglarza, a jedynie jego obrońców.

81' Zmiana w Zawiszy. Schodzi Kona wchodzi Nykiel.

79' Mogło być 2:2! Uderzał Kaczmarek, ale dobrze interweniował Węglarz.

78' Niestety.. Znów gol dla Zawiszy. Zamieszanie w polu karnym, pierwszy strzał Wrąbel jeszcze obronił, ale piłka spadła idealnie na nogę Kamila Drygasa, ten posłał piłkarską petardę piłka odbiła się od poprzeczki, a potem tak nieszczęśliwie od Wrąbla, że wpadła do bramki. Śląsk - Zawisza 1:2.

76' Patejuk! Ale broni Wrąbel

75' Podwójna zmiana w Śląsku. Dankowski i Ostrowski schodzą, w ich miejsce Bartkowiak i Kaczmarek

74' Wyrównanie! Kamil Biliński dostał piłkę w polu karnym, nie podpala się wyczekał obrońców, zrobił sobie dobrą pozycję uderzył w kierunku lewego słupka i 1:1!

69' Gol! Akcja skrzydłem gości w końcu przyniosła efekt. Z prawej strony w pole karne wbiegł Jakub Smektała posłał piłkę obok Wrąbla na środek bramkarskiej piątki do Szymona Lewickiego, a napastnik Zawiszy dopełnił formalności, kierując futbolówkę do pustej bramki. Śląsk - Zawisza 0:1

66' Tym razem Zawisza i rykoszet po strzale Lewickiego sprawia, że będziemy mieli rzut rożny. Łapie Wrąbel.

65' To musiał być gol! Flavio do Bilińśkiego na prawo ten dobrze dostrzegł wbiegającego przed pole karne Zielińskiego. Obrońca Śląska dostał piłkę, wypracował sobie pozycję uderzył, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką

61' Frekwencja na Stadionie Miejskim to dziś..... 3234 osób.

60' Dobrze pobiegł Ostrowski prawą stroną, dorzucił, ale Biliński nie doszedł do piłki.

54' Wrocławianie grają szybciej i więcej do przodu niż w pierwszej połowie. Było chyba trochę mocnych słów od trenera Szukiełowicza.

51' Rzut rożny piłka na głowę Stawarczyka, ale strzał nad poprzeczką.

47' Ależ to mogło być otwarcie Śląska! Dośrodkowywał Dudu z lewej strony piłka spadłą pod nogi Ostrowskiego, ten uderzył z bliska, ale w ostatniej chwili obrońca gości wybił piłkę na rzut rożny

46' Zaczynamy drugą połowę.

45+2' Koniec pierwszej połowy. 0:0

45+2' Hołota ukarany żółtą kartką.

43' Raz jeszcze Śląsk próbuje poprzez dośrodkowanie stworzyć zagrożenie pod bramką Zawiszy. Dogrywał z prawej strony Ostrowski, prosto na głowę Bilińskiego, ale celnego strzału to nie przyniosło.

41' Flavio raz jeszcze strzela i kolejna nieudana próba.

40' Dobre dośrodkowanie z lewej strony Zielińskiego, ale Dudu nie sięgnął piłki głową w polu karnym.

35' Głową próbują goście po kolejnym dośrodkowaniu. Niewiele brakuje, żeby skierować piłkę do siatki, ale jednak nie ma nawet strzału.

33' Brawo Wrąbel! Bramkarz ratuje gospodarzy. Szymon Lewicki dostał prostopadłą piłkę w pole karne, miał przed sobą już tylko Wrąbla, ale górą w tym pojedynku bramkarz Śląska.

32' Przypadkowo piłka trafia pod nogi Bilińskiego, ten uderza z pierwszej piłki, ale tym razem dużo dalej od bramki niż chwilę wcześniej.

31' Podnieśli głos kibice na Stadionie Miejskim. Rzut wolny dla Śląska piłka trafiła pod nogi Kamila Bilińskiego, a napastnik nie zastanawiając się długo uderzył z linii pola karnego. Minimalnie obok prawego słupka.

25' Rzut rożny dla Śląska po którym efektywnie i efektownie piąstkuje Węglarz.

23' Sprzed pola karnego uderzał Flavio, ale to znów statystyczna ciekawostka, a nie zagrożenie dla Węglarza.

18' George Alaverdashvili  melduje sięna murawie.

16' Mica opuszcza boisko. Długo leżał na murawie po wydawało się niegroźnym faulu. Efekt był jednak taki, że po 2-3 minutach trzymając się za bark zszedł na ławkę rezerwowych. Za chwilę zmiana w Zawiszy.

13' Nieporozumienie między Kokoszką a Wrąblem. Bramkarz Śląska wychodził już po piłkę, ale jego obrońca zdecydował się wybijać za niego. Wysoko zawieszona w powietrzu futbolówka poskutkowała kolejnym dośrodkowaniem. Ostatecznie sytuacje wyjaśnił Paweł Zieliński wybijając głową na rzut rożny, po którym nie było już większego zagrożenia.

10' Najlepsza jak na razie akcja meczu - Zawisza ruszył prawą stroną, Kamiński dorzucił do Lewickiego, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką.

9' Hateley próbował lobem posłać piłkę w pole karne do Flavio, ale Portugalczyk umiejętnie blokowany przez obrońców.

7' Kokoszka dobrze przecina dośrodkowanie i wybija piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry bez zagrożenia.

4' Pierwszy strzał, ale mocno niecelny. Z 25 metrów próbował Flavio, ale piłka przeleciała parę metrów obok lewego słupka.

2' Legia Warszawa, Lech Poznań i Zagłębie Sosnowiec są już w półfinale, czy do tego grona dołączy Śląsk? Losowanie odbędzie się tuż po meczu we Wrocławiu.

1' Pierwszy gwizdek Tomasza Wajdy i możemy zaczynać rewanż.

Zawisza: Węglarz – Igumanović, Stawarczyk, Nawotczyński, Kamiński – Drygas, Kona – Patejuk, Mica, Smektała – Lewicki

Śląsk :Wrąbel – Dankowski, Kokoszka, Celeban, Zieliński – Hołota, Hateley – Dudu, Flavio, Ostrowski, Biliński