Siedmioosobowa rodzina dostała od gminy lokal socjalny i... omal nie przypłaciła tego życiem

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-12-17 08:44 | Zmodyfikowano: 2015-12-17 12:21
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Ciężarna kobieta, jej mąż i pięcioro dzieci trafili wczoraj wieczorem do szpitala z objawami podtrucia czadem. Pół godziny wcześniej rodzina wprowadziła się do świeżo odremontowanego mieszkania socjalnego w Gniewomierzu k. Legnicy.

Zdaniem lekarzy poszkodowani mogli opuścić szpital dzięki strażakom - ochotnikom, którzy natychmiast po zgłoszeniu zadymienia pojawili się na miejscu i podali ewakuowanym tlen. Sławomir Pienias, radny gminy Legnickie Pole, już zapowiedział, że w tej sprawie przeprowadzi dochodzenie.

- Z kolegami z Rady (Gminy - przyp. red.) będziemy na pewno chcieli sprawdzić, czy to mieszkanie zostało odremontowane zgodnie z prawem, czyli czy były pozwolenia na budowę, czy były odbiory kominiarskie, bo zadymienie, czad, tlenek węgla, to cichy zabójca. I możemy tu mieć do czynienia z zagrożeniem zdrowia i życia tych mieszkańców.

Relacja Radia Wrocław:

- Rodzina jest nieporadna życiowo i dysfunkcyjna - twierdzi Henryk Babuśka wójt gminy Legnickie Pole. Właśnie dlatego gmina wczoraj przekazała im klucze od wyremontowanego mieszkania socjalnego.

Ze wstępnej opinii ekspertów wynika, że dym wydostał się z nieszczelnego komina. Zdaniem wójta przed zasiedleniem lokal przeszedł jednak wszystkie kontrole:

- Prawo budowlane mówi jednoznacznie: raz w roku trzeba dokonywać tych czynności. Jest okres zimowy, zatem dziwnym by było, gdyby ten obiekt nie miał tych dopuszczeń. Mam badania kominiarskie, które mówią, że wszystko jest w porządku. Nie mam innych informacji. Chyba, że doszło do jakiejś samowoli. No na pewne rzeczy wpływu nie mam.

Dziś rano zbędne przewody kominowe w mieszkaniu zostały zamurowane. Cześć radnych chce, by kominiarze ponownie skontrolowali wszystkie ciągi wentylacyjne w całym domu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gosia
2017-03-31 23:21:58
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: -1
Witam po przeczytaniu tych komentarzy powiem krotko patologia jest wtedy kiedy dzieci chodza brudne bez opieki i rok po roku niestety nie jesli nie znacie kogos nic o nim o jego zyciu wescie ludzie sie za siebie i swoje zycie i zobacz czlowieku sam na siebie owszem mam 6 dzieci mam swoj skarb sa moim calym zyciem a zycie bez nich nie bylo by warte.
~malowarzne
2016-01-16 13:31:45
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: 0
mozecie sobie usowac kom. ale faty mowia same za siebie. dzxiekuje.
~Komentarz został usunięty
2016-01-15 18:38:05
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Jar
2015-12-18 14:37:09
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 1
Cala ta manipulacja mediami po co to? Po to ze pan pienias ma znajomosci w mediach i chce naribic kolo d..y wojtowi bo go od koryta odcieli a teraz niczym dziecko w chodziku miota sie. Rodzina? Trzeba byc dobrze sytuowanym zeby 5 ba 6 dzieci mach nac, ze tez miala czas dzwonic na straz ja bym dzieci lapala pod pache i wynosila po koleii.... Zenada naprawde
~Krycha
2015-12-18 14:34:46
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -361
Ok, ta pani chce mieć tyle dzieci, jej wybór, ale czy ta pani pracuje? pewnie nie. A ja pracuję, wstaję codziennie o 5 rano i zapierdzielam do roboty, znoszę fochy szefa itp. bo chcę mieć pieniądze , być samodzielna i nie wyciągam do państwa ręki po pomoc i co miesiąc przeżywam stres , czy przypadkiem nie będzie kolejne dziecko, ale zabezpieczam się bo wiem, że jak mnie nie stać to mam 1 dziecko, a nie kilkoro, których nie utrzymam., a tak ja utrzymuję dzieci tej pani, pomoc dla niej idzie z moich podatków, z mojej niewyspanej twarzy
~runner
2015-12-17 15:15:04
z adresu IP: (217.86.xxx.xxx)
Ocena: 368
Cytuje: - Rodzina jest nieporadna życiowo i dysfunkcyjna - twierdzi Henryk Babuśka wójt gminy Legnickie Pole. Właśnie dlatego gmina wczoraj przekazała im klucze od wyremontowanego mieszkania socjalnego. ------------------ A ja sadze, ze dysfunkcyjni sa remontowcy od mieszkan komunalnych.
~ktoś
2015-12-17 14:34:21
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 3
fAKT DZIECI WYGLĄDAJĄ NA ZADBANE I CZYSTE WIĘC BARDZO DOBRZE ALE HMMM... JEŻELI SIĘ NIEMA FUNDUSZY NA UTRZYMANIE DZIECI TO POCO BYĆ TAK BEZMYŚLNYM I RODZIĆ DZIECI ROK PO ROKU... CHĘĆ TWORZENIA WIELODZIETNEJ RODZINY POWINIEN IŚĆ W PARZE Z ROZSĄDKIEM. ŻYCZE DUŻO SIŁY DLA MAMY I DOBRZE PŁATNEJ PRACY DLA TATY DZIECI ORAZ OBY POMYŚLELI RÓWNIEŻ O PRZYSZŁOŚCI DZIECI A NIE TYLKO O TYM CO JEST TERAZ.
~lucynka
2015-12-17 13:24:58
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -69
Wielki szacun dla tej kobiety,bo ona wie co w życiu jest największą wartością i nie jest jej wina,że mamy taką politykę,a nie inną dzięki kobietom,które rodziły po 10-cioro dzieci,które nie znały antykoncepcji właśnie dlatego istniejemy przynajmniej umrze z czystym sumieniem,że nie zamordowała własnych dzieci.Co bóg dał przyjęła z godnością.Sama pochodzę z rodziny wielodzietnej i jestem wdzięczna rodzicom za to,że mam oparcie w ciężkich chwilach w rodzeństwie i są moim największym skarbem i żal mi ludzi,którzy nie znają czyjejś trudnej sytuacji,że nie mają w sobie empatii i można komuś sprawić przykrość wyzywając od patologii,a Pan Henryk Babuśka gdyby poczuł na własnej skórze sens tych słów to by ich nie wypowiadał,bo wiedział by jak bolą.
~bbbb
2015-12-17 09:58:07
z adresu IP: (188.164.xxx.xxx)
Ocena: 0
patologia
~Krycha
2015-12-17 09:48:08
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -53
jejku, taka młoda dziewczyna i tyle dzieci już ma....czy w szkole nie uczą antykoncepcji? no chyba, że chciała tyle dzieci mieć, szok.