Sylwestrowe bieganie w Trzebnicy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-31 16:16 | Zmodyfikowano: 2015-12-31 16:22

Zwycięzcą rywalizacji na 10-kilometrowej trasie został Artur Kozłowski z Sieradza. Triumfator pokonał dystans w czasie 00:30:11. Kolejne miejsca na podium zajęli Ukrainiec Witalij Szafar (00:30:13) i Dawid Malina z Rybnika (00:30:16). Na czwartej pozycji finiszował wielokrotny triumfator trzebnickiego Biegu Sylwestrowego - Arkadiusz Gardzielewski. Zawodnik Śląska Wrocław uzyskał czas 00:30:21. Wśród pań triumfowała Dominika Napieraj z AZS AWF Wrocław (00:34:21).

Dla większości uczestników najważniejszy był sam udział i możliwość sportowego pożegnania starego roku. Łatwo o to nie było. Limit 1500 miejsc wyczerpał się w błyskawicznym tempie, a zapisy zakończyły się prawie 2 miesiące temu. Jan Mandat z Oleśnicy w Biegu Sylwestrowym wystartował już po raz 11-ty:

W zawodach wzięła udział rekordowo liczna, bo aż 10-osobowa drużyna biegowa Radia Wrocław z prezesem rozgłośni Tomaszem Dudą na czele:

Radiowcy udanie zakończyli rok. Na mecie była radość, a oprócz noworocznych życzeń także sportowe gratulacje. Te ostatnie w pełni zasłużone, bo większość z nas poprawiła rekordy życiowe. Na trasie wyróżnialiśmy się także w inny sposób. Sylwestrowe przebrania Agnieszki Żulewskiej i Bartosza Masłowca dodały kolorytu peletonowi biegaczy.