Ogród zimą (PORADNIK)

Filip Marczyński | Utworzono: 2016-01-08 12:45 | Zmodyfikowano: 2016-01-08 12:45
A|A|A

Jeśli akurat nie ma pokrywy śnieżnej, przez dłuższy czas nie pada deszcz, na przykład przez 3, 4 tygodnie, a gleba nie jest jeszcze zmrożona, lub rozmarzła możemy takie rośliny podlać. Mało tego, nie tylko możemy. Nawet powinniśmy! Rośliny takie jak rododendrony, czy azalie, które wprawdzie nie mają liści, ale za to ich system korzeniowy jest bardzo płytki cierpią na brak wody! Wrażliwe na to są również wrzośce, które często nam po zimie usychają po prostu maja za mało wilgoci. W przypadku tych ostatnich warto też okryć ich system korzeniowy, który jest bardzo płytki delikatny. Można użyć kory, lub agrowłókniny, można także kwaśnego torfu. Chodzi tylko o to, by na korzeniami była jakaś osłona.

prof. Krzysztof Matkowski
prof. Krzysztof Matkowski
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Rzeczywiście, te rośliny, które zgubiły już liście i mają wyłącznie pień i gałązki trwają w stanie pewnej hibernacji.Ale w przypadku tzw. roslin zimozielonych to nie wszystko jest takie oczywiste. Musimy przyjrzeć się temu co dzieje się z pogodą. Bo może trzeba będzie urządzić podlewanie.

 A zimowe podlewanie powinno być bardzo oszczędne. Pół wiadra powinno wystarczyć na kilka tygodni. W zależności od warunków atmosferycznych należy zrobić to raz, czy dwa. Z taka własnie sytuacją mieliśmy do czynienia pod koniec ubiegłego roku. Było sucho, i bardzo, jak na grudzień ciepło. Uwaga! prognozy przewidują ocieplenie i to w najbliższym czasie! Sprawdźmy jak ma się nasza gleba!
 

POSŁUCHAJ RAD EKSPERTA 

1.

2.

3.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama