„Zmapują” infrastrukturę rowerową we Wrocławiu

mat. prasowe | Utworzono: 2016-01-09 18:27 | Zmodyfikowano: 2016-01-09 18:27
„Zmapują” infrastrukturę rowerową we Wrocławiu - fot. wroclaw.pl
fot. wroclaw.pl

Fundacja ePaństwo działa na rzecz rozwoju demokracji, otwartej władzy oraz zaangażowania obywatelskiego. – Jednym z prowadzonych przez nas programów jest Koduj dla Polski. Angażujemy w nim osoby techniczne, czyli grafików, programistów, project managerów, aby tworzyli oddolnie, hobbystycznie rozwiązania dla obywateli – tłumaczy Krzysztof Madejski z Fundacji ePaństwo. – Otwieranie danych to trend, który w Polsce od jakiegoś czasu narasta. Do tej pory współpracowaliśmy na przykład z Gdańskiem, gdzie stworzyliśmy platformę wymiany informacji „Otwarty Gdańsk”. Idea jest taka: skoro raz zapłaciliśmy za dane, to powinny one być udostępniane, poza tym, jeśli są udostępnione, to o wiele łatwiej z nich korzystać zarówno urzędnikom, jak i zwykłym obywatelom, którzy mają pomysł, w jaki sposób ich użyć. Zwróciliśmy się więc do Daniela Chojnackiego, wrocławskiego oficera rowerowego, z pytaniem, co można byłoby zrobić w kwestii otwierania „rowerowych” danych – dodaje Madejski.

"Część wrocławskiej infrastruktury nie została jeszcze zdygitalizowana i wprowadzona na mapę GIS, chodzi przede wszystkim o stojaki rowerowe, stacje roweru miejskiego czy inwestycje, które powstały w ostatnich latach" – mówi Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy. – Propozycja zaktualizowania wrocławskiej infrastruktury rowerowej i udostępnienia danych bardzo nam się spodobała, dlatego podjęliśmy się współpracy z fundacją ePaństwo.

Poszukiwana jest więc osoba, która podejmie się przygotowania wysokiej jakości danych o infrastrukturze rowerowej (dróg i pasów ruchu dla rowerów, stacji roweru miejskiego, parkingów, stojaków, stacji napraw, itd.), a efektem jej pracy będą otwarte dane, na bazie których będzie można zbudować aplikacje (np. podpowiadającą najbliższy parking lub optymalną trasę) lub przeprowadzać rozmaite analizy.

Staż będzie trwać 6 miesięcy. Wyrysowanie obecnego stanu odbędzie się na miejscu w Urzędzie. Kolejne miesiące to bieżąca aktualizacja danych (może być wykonywana zdalnie). Szczegóły dostępne są na stronie Fundacji ePaństwo

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.