Siatkarki Impelu wracają do ligowej gry po przerwie na kadrę

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-01-12 21:41

Przerwę w sezonie wrocławianki wykorzystały bardzo pracowicie. Wypełniły ją m.in. ćwiczenia w siłowni i hali. Nie zabrakło także gier kontrolnych.

Sztab szkoleniowy Impelu zorganizował dwa sparingi z zespołem Budowlanych Łódź. Pierwszy, rozegrany w Łodzi – zakończył się wynikiem 2:2. W obu meczach szkoleniowcy umówili się na rozegranie czterech setów. Następnego dnia, we Wrocławiu podopieczne trenera Grabowskiego wygrały mecz 3:0, a dodatkowy set rozstrzygnęły na swoją korzyść łodzianki.

W tym tygodniu Impel  trenuje już w komplecie. Do kadry dołączyły Katarzyna Skowrońska – Dolata, Kristin Hildebrand i Lenka Dürr, które wróciły do Wrocławia po zakończeniu występów reprezentacyjnych.

Najbliższy mecz wrocławskie siatkarki rozegrają już w czwartek, 14 stycznia o godzinie 18:00. Przeciwniczkami drużyny, prowadzonej po raz pierwszy przez Jacka Grabowskiego, będzie w wyjazdowym spotkaniu zespół Developresu SkyRes Rzeszów.

Następnie wrocławianki udadzą się do Drezna, gdzie w walce o awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Mistrzyń 20 stycznia zagrają z Dresdner SC. We Wrocławiu siatkarki Impelu pojawią się 24 stycznia. Wtedy w hitowym meczu 15. kolejki Orlen Ligi rywalizować będą z Chemikiem Police.