Wrocław sparaliżowany

Bartosz Wiśniewski | Utworzono: 2010-08-31 18:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocław sparaliżowany - (Fot. Wikipedia / Zorza / CC-BY-SA 3.0)
(Fot. Wikipedia / Zorza / CC-BY-SA 3.0)
Wrocław sparaliżowany - 0

Na Moście Grunwaldzkim pracują filmowcy, a kierowcy grzęzną w potężnych zatorach m.in na Traugutta, Pułaskiego, Wyszyńskiego, na objeździe Mostem Pokoju i Sienkiewicza, na Kochanowskiego i Skłodowskiej Curie. Zatłoczone są wszystkie trasy w stronę placu Społecznego i Wielkiej Wyspy.

Most został zamknięty na potrzeby nowego filmu Waldemara Krzystka odtworzona tam będzie scena słynnej bitwy z ZOMO.

We wtorek na terenie wystawy Solidarny Wrocław padł pierwszy, symboliczny klaps do filmu Waldemara Krzystka "80 milionów". To opowieść o słynnym uratowaniu pieniędzy wrocławskiej Solidarności przez jej czołowych działaczy na kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego.

Z tej okazji na wystawie - oprócz ekipy filmowej - pojawili się bohaterowie tej historii sprzed 30 lat, m.in. Józef Pinior i Stanisław Huskowski.

Pierwsze zdjęcia do filmu dziś i w niedzielę (4, 5 września) na Moście Grunwaldzkim. Pod tekstem znajdziesz mapkę objazdów.

Specjalnie na weekend zmieniona zostanie sygnalizacja świetlna na ulicach, przez które zorganizowany zostanie objazd.

W dodatku po godz. 9.00 na pl. Dominikańskim wykoleił się tramwaj. Linie, które kursowały w stronę Hali Targowej skierowano objazdem przez ul. Szewską.


OBJAZDY:

- tramwaje i autobusy z Ronda Regana pojadą przez ulicę Szczytnicką, Wyszyńskiego i most Pokoju
- tramwaje jadące w stronę placu Grunwaldzkiego, pojadą przez most Pokoju i ul. Szczytnicką
- tramwaje linii numer 1 i 4 zostaną zawieszone
- na skrzyżowaniach w okolicach mostu Grunwaldzkiego (na ul. Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Grunwaldzkiej) wprowadzona zostanie korekta programu sygnalizacji
- kierowcy jadący drogą krajową nr 8, z Kochanowskiego zostaną skierowani za mostem Szczytnickim w prawo w Grunwaldzką, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, na Most Pokoju, pl. Społeczny do ul. Pułaskiego
- poruszając się z centrum miasta w kierunku Warszawy, objazd poprowadzi przez most Pokoju, ul. Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Grunwaldzką i most Szczytnicki

(Zdjęcie mostu przy tekście pochodzi z Wikipedii. Jego autorem jest Zorza. Objęte jest licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 3.0).

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.