Zatrzymał pługosolarkę własnym ciałem

Piotr Słowinski | Utworzono: 2016-01-20 07:33 | Zmodyfikowano: 2016-01-20 07:35
A|A|A

Zdjęcia: Piotr Słowiński

Mieszkaniec Jeleniej Góry położył się przed pługosolarką, by zablokować sypanie solą jednej z ulic w Sobieszowie. Bronił w ten sposób trawnika i żywopłotu, dla których, jak uważa, sól stanowi zagrożenie. 

Posłuchajcie jego argumentów:

Kierowca pługa Zbigniew Jaczun zatrzymał maszynę. Jak mówi nigdy niczego podobnego dotąd nie przeżył:

Naukowcy wskazują, że sól, w dużych stężeniach jest szkodliwa dla roślin, może powodować fizjologiczną suszę nawet kiedy wody jest pod dostatkiem, niszczy buty, karoserie samochodów, niszczy beton. Tyle tylko, ze jak mówi rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze, Zbigniew Rzońca nie ma lepszego i tańszego sposobu na usunięcie niebezpiecznego lodu i śniegu z jezdni i chodników.

Choć śnieg jest dopiero od kilku dni, to już przed szkołami doszło do dwóch incydentów związanych z pośliźnięciem się, a jedno dziecko trafiło na obserwację do szpitala. Dlatego MPGK nie zamierza się ugiąć:

Rzońca podkreśla też, że jego firma wysypuje sól na drogi i chodniki, bo tak ma podpisaną umowę z miastem. Nie może sypać np. piasku.

POSŁUCHAJCIE CAŁEJ RELACJI:

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Władek
2016-04-24 21:27:35
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bardzo dobrze zrobił, sól niszczy samochody, trzeba nauczyć się jezdzić a nie liczyć że posolą i bedzie sie jezdzić jak w lecie.
~Popieram !!!
2016-02-02 10:37:06
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mi ostatnio żona przesoliła zupę, więc na znak protestu położyłem się do łóżka !
~FRUSTRAT
2016-01-27 14:17:04
z adresu IP: (91.231.xxx.xxx)
Ocena: -10
DEBILIZM LUDZKI NIE ZNA GRANIC !
~karpaczanin
2016-01-22 16:55:58
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 12
Brawo dla mieszkańca Jeleniej Góry!!! Nie dla soli na ulicach! Górale umieją jeździć pod śniegu, a jak parę DW w swoich ruplach na letnich kapciochach wyląduje w rowach to tylko lepiej, bo pokazuje to że ewolucja jednak działa.
~ursus
2016-01-21 15:56:06
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: -5
Ciekaw jestem konfrontacji tego pana z tymi co nie chcą mieć śniegu ani lodu na ulicy i chodniku??
~karola
2016-01-21 14:50:24
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: -11
zachował się jak wariat
~eles1949
2016-01-21 14:31:40
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: -11
Przypadek dla psychiatry . . .
~krz
2016-01-21 13:38:25
z adresu IP: (62.87.xxx.xxx)
Ocena: 6
Też go popieram, we Wrocławiu na przystankach to aż całe wielkie bryły soli leżą. A jak koledzy z koła naukowego zbadali kiedyś piasek z tych żółtych pojemników na przystankach, to nawet rtęć w nim znaleźli. Potem jak odśnieżają przystanki to cała ta sól ląduje na pryzmie śniegu wokół drzewa. To, że na Powstańców Śląskich usychają lipy na przystankach widać gołym okiem. A od paru lat małe pługopiaskarki z solą odśnieżają też tą środkową aleję z drogą rowerową, więc i tak wszystkie drzewa obrywają solą (co widać po ilości suchych gałązek). Zresztą sól i tak nie działa długo, potem jak chodnik jest mokry to nieraz robi się cienka, niewidoczna warstwa lodu i wtedy jest najgorzej.
~Frodo
2016-01-21 00:01:03
z adresu IP: (195.210.xxx.xxx)
Ocena: 5
Gandalf powstrzymał Balroga a nie tylko próbował. :)
~wer
2016-01-20 23:21:26
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 5
żądam odszkodowania za zniszczony samochód
~Kunegunda z Chojnika.
2016-01-20 20:58:03
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 1
Popieram tego Pana za dosłowne bronienie swojego punktu wiedzenia oraz wypielęgnowanych przez siebie roślin.
~mac
2016-01-20 19:13:44
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 0
troche smiesznie wyszlo ale inicjatywe popieram. straciłem juz kilka drzewek w tym dwa 15letnie świerki przez piaskarki z solą. na drogi sypana jest głownie sól wypadowa - odpad przy produkcji np nawozów sztucznych.
~Gandalf
2016-01-20 18:40:48
z adresu IP: (37.128.xxx.xxx)
Ocena: 1
Balroga, nie Barloga. Chyba, że Barłóg to polski demon jakiś...
~eddie
2016-01-20 18:39:47
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 3
Jestem z tym Panem! Nie dla soli na drogach!
~abc
2016-01-20 18:22:54
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 7
Od kiedy osoba zasłaniająca coś własnym ciałem jest Gandalfem a nie Rejtanem?
~MAR
2016-01-20 18:05:19
z adresu IP: (31.183.xxx.xxx)
Ocena: 6
Gość ma rację!! Cholery można dostać od tej soli! Sól to jest jakieś lobby producentów obuwia. Powinno się normalnie odśnieżać i sypać piachem albo trocinami - jak w Finlandii.
~Bol mózgów
2016-01-20 16:07:45
z adresu IP: (172.56.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niech sobie owinie własna posesje plastikiem lub folia przezroczysta w tedy sól mu nie bedzie niszczyć roślin. A buty sie ściąga przy drzwiach a nie w sypialni.
~llsdf
2016-01-20 14:50:12
z adresu IP: (217.237.xxx.xxx)
Ocena: 8
Sypanie soli to pozorna oszczędność. Zniszczona infrastruktura i rośliny kosztują wielokrotnie więcej niż ekologiczne odsnieżanie czy sypanie żwirku jak w Czechach czy Norwegii.
~Komentarz został usunięty
2016-01-20 13:35:44
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Ja i inni
2016-01-20 12:39:10
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 2
To samo robi Alba w walbrzychu na starym zdroju jedzie solniczka na traktorki i wali solą na wąskiej uliczce po zaparkowanych autach i płotach????
~maks
2016-01-20 12:25:09
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -10
Pewnie. Nie sypać solą niech ludzie giną i się łamią. Idiota
~Null
2016-01-20 11:13:21
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 7
Mnie zastanawia co robił Kukiz w tej pługosolarce...
~koni2305
2016-01-20 10:15:24
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Najbardziej rozbawiła mnie wypowiedź Pana z MPGK, który powiedział że posypują solą aby nie było ślisko. Przecież od posypania solą nie robi się mniej ślisko, aby tak było trzeba posypać piaskiem. Druga sprawa to niewiedza i nie śledzenie nowych technologi przez MPGK. Od około pięciu lat w krajach, które mają zimę (mam na myśli choćby Kanadę) zamiast soli na drogi stosuje się uwaga sok z buraków który sprawia, że woda krzepnie dopiero przy ok. -20 stopniach Celsjusza. Może by tak u nas wypróbować i zamiast solarek wypuścić na drogi polewaczki, a i rolnicy mieli by co uprawiać jak byłoby zapotrzebowanie na sok z buraków.
~DDD
2016-01-20 09:04:25
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
Posypać go solą, może sie rozpuści jak ślimak
~Kovval
2016-01-20 08:18:13
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
Że też nie jest mu zimno.
~Psychiatra
2016-01-20 07:48:32
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: -4
Pracy mi jednak nie zabraknie ....
~kick
2016-01-20 07:40:25
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: -5
Nie przejdziesz! - solarzu z MPGK. Powinien mieć jakąś różdżkę albo coś, a nie tak się kłaść :D
NA ANTENIE
PiotrPietraszek
MagdaBajor
Piotr Pietraszek , Magda Bajor
 15:00 - 18:00
Satyryczny Odcinek Radiowy
Tylko muzyka, dobre towarzystwo i laba...