Ferie to nie tylko białe szaleństwo

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-01-29 11:50 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 17:45
A|A|A

Pogoda spłatała figla i w ferie trudno nam będzie znaleźć śnieg. Jednak Wrocław przygotował szereg atrakcji nie tylko dla narciarzy. 

 • W Humanitarium Ogrodach Doświadczeń odbędzie się inauguracja Festiwalu Nauki 2016 organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Festiwal Nauki jest imprezą odbywającą się corocznie, dedykowaną dzieciom w wieku 6-13 lat i ich rodzicom oraz nauczycielom i uczniom szkół podstawowych. Celem tej imprezy jest umożliwienie ‘małym pytalskim’ spotkań z naukowcami i artystami, by rozbudzać ich ciekawość i chęć poszukiwania odpowiedzi na nurtujące je pytania, w sposób naukowy, za pomocą doświadczeń.

Sobota, 30 stycznia

 

11.00-11.50 – nauki przyrodnicze: mikrobiologia – Jak wygląda DNA? [mgr Eva Krzyżewska]
12.00-12.50 – nauki społeczne: afrykanistyka – Czy Afrykańczycy tańczą krakowiaka? [mgr Aneta Szlacheta]
13.00-13.50 – nauki techniczne: astronautyka – Jak skonstruować rakietę kosmiczną? [Szymon Gryś]
14.00-14.50 – nauki humanistyczne: malarstwo – Jak namalować własny portret? [mgr Marcelina Groń]
15:00-15:50 – nauki formalne: logika – Jak podjąć racjonalną decyzję? [mgr Sebastian Wachowiak]

strona organizatora: http://humanitarium.eitplus.pl/

 • Akademia Młodego Kucharza zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na 5-dniową przygodę kulinarną. Podczas ferii dzieci będą uczestniczyć w autorskich warsztatach kulinarnych, a także ciekawych i inspirujących zajęciach artystycznych takich, jak np. malowanie na porcelanie, decoupage, rzeźba, tworzenie kulinarnych map świata czy zapachowych kartek okazjonalnych. Po jednym turnusie wspólnej pracy i zabawy, dzieci z pewnością będą w stanie przygotować 5 smakowitych śniadań i 5 równie niezwykłych obiadów, zamieniając się w domu w prawdziwych szefów kuchni.

strona organizatora: http://www.akademiamlodegokucharza.pl/polkolonie-wroclaw.html

 • Zimowe warsztaty artystyczne w Centrum Kultury „Zamek” w Leśnicy.
  Dzieci w wieku 7 – 12 lat zostaną zabrane w podróż przez odmienne kultury, tradycje i zwyczaje w czasie warsztatów „Poznajemy świat” w dniach 1 – 5 lutego 2016 roku. Codziennie od godziny 9 do 15 na uczestników czekać będą zajęcia artystyczne i gry edukacyjne prowadzone przez doświadczonych polskich opiekunów oraz wolontariuszy z różnych krajów i kontynentów dotyczące ich tradycji, języka i kultury. Uzupełnieniem zajęć są wycieczki, lekcje muzealne i filmowe. Każdemu uczestnikowi zajęć oferowane są również ciepły posiłek w cenie warsztatów.

strona organizatora: http://www.zamek.wroclaw.pl/CMS/kalendarz_imprez_2016/02_ferie.html

 • W ramach ferii Osslineum przygotowało warsztaty i zabawy plastyczne dla najmłodszych.Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.

Program:

 1. 1 lutego: Przez łąki do gwiazd. O kraju lat dziecinnych nie tylko w „Panu Tadeuszu”. W czasie warsztatów dzieci poznają atmosferą świata przedstawionego w „Panu Tadeuszu”, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywa przyroda. Uczestnicy, inspirując się motywami z poematu, będą mogli stworzyć własny kraj lat dziecinnych, w którym będzie zarówno rozgwieżdżone niebo jak i kwitnąca łąka, dzięki ich kreatywności powstaną niezwykłe kolaże i gwiazdozbiory…
 2. 2 lutego: „Tu Radio Wolna Europa” czyli historia buczącego radia. Czym była „żelazna kurtyna”, dlaczego radio buczało i czemu słuchano go w tajemnicy? W czasie zajęć dzieci poznają niezwykłą historię Radia Wolna Europa i jego wieloletniego dyrektora Jana Nowaka Jeziorańskiego, wezmą też udział w zabawach interaktywnych i warsztatach plastycznych.
 3. 11 lutego: On nigdy się nie nudził. Opowieść o Władysławie Bartoszewskim. Dlaczego ludzie się nudzą? Czy naprawdę można się nie nudzić? A czy dobrze jest mieć ciekawe życie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w czasie feryjnego spotkania, poświęconego nieprawdopodobnie niezwykłemu życiu Władysława Bartoszewskiego. W trakcie spotkania dzieci wykonają pracę plastyczną.
 4. 12 lutego: Kiedy zapadnie zmierzch czyli o tym jak kiedyś bawiły się dzieci w szlacheckim dworku Podczas zajęć uczestnicy przeniosą się w czasie do dworku szlacheckiego, sprawdzą jak bawiono się cynowymi żołnierzykami, co to były frygi i z czego zrobione były lalki? Dzieci zabawią się również w teatr, a następnie stworzą swoją własną kukiełkę.
 5. W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 335 64 83 (pn. – pt. od 8.00 do 15.00), bądź mailowa: edukacja@znio.pl.

strona organizatora: http://ossolineum.pl/

 • Cykl warsztatów teatralnych w Krzywym Kominie to niezwykła okazja do odkrycia tajników pracy twórców teatralnych – aktora, scenarzysty, reżysera, kompozytora i scenografa. Dzieci zostaną przeprowadzone przez poszczególne etapy procesu powstawania dzieła teatralnego – stworzą własny scenariusz, zaprojektują i wykonają scenografię, dobiorą odpowiednią muzykę i wcielą się w role aktorów, aby na koniec turnusu zaprezentować efekty swojej pracy w postaci spektaklu. Będzie twórczo!

PLAN DNIA KREATYWNYCH FERII W KRZYWYM KOMINIE:

7:30 – 8:30 Czas na przyjście dzieci, zabawy integracyjne

8:30 – 9:00 Śniadanie / w wybrane dni zapraszamy dzieci do wspólnego, kreatywnego przygotowania śniadania

9:00 – 10:00 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

10:00 -12:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz.1

12:00 – 12:30 Przerwa w zajęciach, zabawy ruchowe, czas na przekąskę

12:30 –14:00 Zajęcia warsztatowe zgodnie z harmonogramem poszczególnego turnusu cz. 2

14:00 – 14:30 Obiad (zupa i II danie)

14:30 – 15:30 Zajęcia kreatywne, wyjścia na dwór, zabawy ruchowe

15:30 – 16:00 Podwieczorek

16:00 – 16:30 Odbiór dzieci

strona organizatora: http://www.krzywykomin.pl/

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama