Mamy siódme miejsce na Euro. Polska - Szwecja 26:24

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-29 15:49 | Zmodyfikowano: 2016-01-29 16:02

Powiedzieli po meczu:

"Byliśmy winni to zwycięstwo kibicom" - ocenił wybrany na MVP spotkania bramkarz Sławomir Szmal:

"Ciężko było się zmobilizować po porażce z Chorwacją" - tłumaczy najlepszy strzelec biało-czerwonych Bartosz Konitz (5 bramek miał również Przemysław Krajewski):

Jak udało się zmotywować na mecz o siódme miejsce opowiada Robert Orzechowski:

`

"Nie sprostaliśmy oczekiwaniom - ani swoim, ani kibiców" - mówił rozgoryczony Karol Bielecki:

Zapis relacji live:

60' Mamy to!!! Karol Bielecki z dziewiątego metra na 26:24! Możemy odetchnąć. Szwedzi jeszcze biorą czas, ale do końca są tylko 32 sekundy, a Lukas Nillsson posyła piłkę nad poprzeczką. Koniec.

59' Cała Hala Stulecia skanduje "Sławek Szmal! Sławek Szmal!", by dodać energii naszemu bramkarzowi przed rzutem karnym. Lukas Nilsson rzuca i... słupek!!

58' Rzut karny dla Polski i... Przemysław Krajewski trafia w poprzeczkę..

58' Długo trwa nasze posiadanie, więc Michael Biegler prosi o czas

57' Znów górą Szmal! Odbija rzut Lukasa Nilssona, wykorzystajmy to w ataku

56' Akcja na koło do Kamila Syprzaka i jest 25:24 dla biało-czerwonych

55' Czy to będzie ostatnie pięć minut, czy będziemy grać dogrywkę? Lukas Nilsson wykorzystuje rzut karny i jest 24:24

53' Niewiarygodne piłki wyjmuje dziś Szmal! Tym razem po rzucie z prawego skrzydła Niclasa Ekberga.

53' Niech tak już zostanie do końca! Karol Bielecki znów skuteczny z 9 metra i prowadzimy 22:21

52' Będzie gorąca końcówka, ale żeby kontrolować decydujące fragmenty Michael Biegler prosi o czas

52' Markus Olsson z dziewiątego metra wyrównuje 21:21.

50' Prowadzimy! Robert Orzechowski na 21:20!

48' Długo, długo, ale skutecznie. Bartosz Konitz silniejszy od szwedzkiej defensywy (20:20)

47' Zabawili się teraz Szwedzi. Fredrik Petersen z lewego skrzydła posłał piłkę między nogami Sławomira Szmala (19:20)

46' My jednak też mamy swoje armaty. Z dziewiątego metra Karol Bielecki (19:19)

45' Trzech Polaków, jeden Szwed, a i tak górą na kole Andreas Nilsson (18:19)

45' Bartosz Konitz ze środka z dziewiątego metra na remis - 18:18.

44' Przebił się na kole Andreas Nillson. Przegrywamy 17:18

43' Szmal! Polski bramkarz nogą broni karnego. Tym razem nie musiał się gimnastykować, tylko złączyć nogi, żeby odbić rzut Niclasa Ekberga.

42' Dwa trafienia Szwedów z rzędu - Johan Jakobsson i Jesper Nielsen, ale na szczęście bramkę z lewego skrzydła zdobył też Adam Wiśniewski i znów jest remis 17:17.

40' Ależ zakręcił piłkę z lewego skrzydła Johan Jakobsson. Szmal jej nie zatrzymał, ale z pomocą przyszedł słupek. W kolejnej akcji Maciej Gębala wyprowadza nas na prowadzenie - 16:15

38' Rzut karny dla Polski pewnie wykorzystał Przemysław Krajewski (15:15)

37' Rywale zagrali lewym skrzydłem i Fredrik Petersen trafia po długim słupku (14:15)

36 Remis! Szczypiornista Śląska Wrocław Jakub Łucak spokojnie w akcji sam na sam pokonuje szwedzkiego bramkarza i mamy remis 14:14

35' W końcu! Maciej Gębala rzutem z koła przerywa naszą niemoc (13:14)

34' Nie możemy znaleźć drogi do bramki Szwedów. Bramkarz rywali obronił rzuty Karola Bieleckiego i Michała Szyby. Szwedzi za to znów trafiają i po raz kolejny robi to Philip Stenmalm (12:14)

31' Druga połowa zaczyna się tak jak pierwsza, czyli od prowadzenia Szwedów. Philip Stenmalm i przegrywamy 12:13.

Do przerwy remis 12:12. Najlepsi strzelcy:

Polska - 4 bramki Przemysław Krajewski

Szwecja - 4 bramki Lukas Nilsson

30' Faul w ataku Roberta Orzechowskiego i to Szwedzi będą mieć ostatnią akcję pierwszej połowy. Szmal stanął jednak na wysokości zadania i odbił rzut Linusa Perssona z 9 metra.

29' Remis - 12:12. Znów kara nas Lukas Nilsson trafiając w prawe okienko

28' Dużo podań, długa akcja, ale bez dobrego rzutu. Kamil Syprzak zdołał bardziej po siatkarsku zbić piłkę i jeszcze będziemy kontynuować atak. Po wznowieniu trafia Robert Orzechowski piłka przeszła tuż pod nogami próbującego zatrzymać ją bramkarza

27' Można wykorzystać poprzeczkę, można też odbić piłkę od parkietu. Ten drugi wariant wybrał Bartosz Konitz i bardzo dobrze bo prowadzimy 11:10. Szybko to się jednak zmienia bo Lukas Nisson doprowadza do remisu

26' Stało się. Remis 10:10. Philip Stenmalm z 9 metra od poprzeczki i do siatki

26' Który to już słupek w tym meczu? Niecelny rzut Karola Bieleckiego z 9 metra

25' Szmal!! "Kasa" broni lewą nogą rzut karny Fredrika Petersena

24' Szwedzi nas gonią. Mattias Zachrisson po kontrze (10:9)

23' Znowu ten sam zawodnik, ale tym razem tak, że aż cała Hala Stulecia westchnęła z zachwytu. Nilsson trafił prosto w prawe okienko (10:8), a trener Michael Biegler chce szybko przerwać zapędy rywali i prosi o czas.

23' Lukas Nilsson i trzy bramki różnicy (10:7)

22' Raz jeszcze znakomicie Polacy! Narzut do Kamila Syprzaka na środek koła, a ten z półobrotu podwyższa prowadzenie - 10:6

21' Taki handball chcemy oglądać! Przemysła Krajewski w kończy kontrę z zimną krwią, leciutko przerzucając piłkę nad Szwedzkim bramkarzem (9:6)

21' Selekcjoner Szwedów nie czeka i prosi o czas

20' Trzymamy dystans. Dla Szwedów trafił co prawda Philip Stenmalm, ale dla biało-czerwonych drogę do siatki znalazł Piotr Masłowski, który przebił się przez obronę rywali na lewym skrzydle (7:6)

18' Wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Przemysław Krajewski z rzutu karnego, a potem z akcji z lewego skrzydła Karol Bielecki (7:5)

17' Znowu remis - 5:5 - po szybkim ataku na listę strzelców wpisał się Jesper Nielsen

16' Sławek Szmal! Ależ wyciągnął nasz bramkarz rzut Fredrika Petersena

14' Przemysław Krajewski wykorzystuje rzut karny (5:4), a w kolejnej akcji Johan Jakobsson trafia w poprzeczkę

13' Szwedzi nie chcą być gorsi i Viktor Ostlund też zdjął pajęczynę (4:4)

12' Wisiał w powietrzu wisiał, a jak rzucił to trafił w okienko! Indywidualna akcja Michała Jureckiego zakończona bramką z dziewiątego metra (4:3)

11' Viktor Ostlund w odpowiedzi dla Szwedów. Mamy remis 3:3

11' Biało-czerwoni próbowali lewym skrzydłem, Michał Szyba zrobił sobie miejsce wyciągnął się jak długi w powietrzu, ale trafił tylko w słupek

9' Rzut karny dla Polaków, ale Karol Bielecki trafia w nogę Mikaela Appelgren

7' Johan Jakobsson najpierw z 9 metra zdobywa drugiego gola dla Szwedów (3:2), a w kolejnej akcji zostaje ukarany żółtą kartką

6' Jeszcze jeden atak Polaków wychodzący z dobrej obrony. Tym razem nieco wolniej, ale skutecznie - Piotr Chrapkowski na 3:1

5' Wychodzimy na prowadzenie - kontrę wykończył Przemysław Krajewski (2:1)

2' Mamy bramkę! Z lewego skrzydła Michał Daszek (1:1)

2' Inauguracyjny rzut Polaków - Chrapkowski z 9 metra w słupek

1' Pierwsza akcja meczu i od razu bramka. Po 7 sekundach trafia Viktor Ostlund (0:1)

Zaczynamy! Nie ma pełnej Hali Stulecia, ale liczymy, że będzie pełno emocji.