Rzucił psem o ziemię na oczach przechodniów i kamer!

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-02-01 09:23 | Zmodyfikowano: 2016-02-01 08:23
A|A|A

fot. YouTube

Do uwiązanego pod sklepem psa podbiegł inny czworonóg. Wtedy właściciel biegającego luzem psa włączył się do akcji i rzucił uwiązanym psem o ziemię. Opowiada właścicielka 12-letniej suczki Hery, Halina Gąsiorowska:

Hera ma poważnie połamaną miednicę i wymaga długotrwałego leczenia.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami, mówi Anna Kublik – Rościszewska, rzeczniczka bolesławieckiej komendy:

Na razie policjanci nie przedstawili nikomu zarzutów, choć obrazy z kamer nie pozostawiają wątpliwość.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Ola
2016-02-02 16:16:46
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Trzeba być idiotą żeby twierdzin że ten pan zwanym dalej patologią bronił swojego psa! Przed czym? Sam podszedł do tego pitbulla/amstafa ze swoim psem który nie był na smyczy! I w ogóle nie bał się zaatakować takiego psa! A teraz wnioski:1.Ta patologia ZAATKOWAŁA tego psa. 2. Pies patologi nie miał smyczy.3. Właścicielka zaatakowanego psa nie powinna brać go na zakupy.
~jok
2016-02-02 16:01:25
z adresu IP: (178.255.xxx.xxx)
Ocena: -1
Co to za fałszywy stary dziadek došč že swojego małego pieska nie miał na smyczy i myšle že bardzo dobrze wie že małe psy potrafia prowokowač dužego, A ten bez bronnego na smyczy žuci o tvarda kaminnna posadzke na kamerze je widzieč že ten pies jest okaleczony, jest to przestepstwo ukarač zgreda !!!!!!!!!
~eli
2016-02-02 07:54:43
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pies musi chodzić na smyczy to raz, a dwa - najlepiej się schować w sklepie i nie zareagować! Brawo! A psu mogło się coś stać, bo nawet nie wstał. Banda idiotów, gdzie się rodzą tacy zwyrodnialcy??
~Asia
2016-02-01 23:24:11
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy ktoś ma namiary na tych Panstwa? Może potrzebują pomocy finansowej na psiaka ?
~wałbrzyszanin
2016-02-01 23:06:24
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
stary zgred, pierw się przygląda co jego pupilek bez smyczy robi, mógł odgonić swojego psa wcześniej jak zaczął podchodzić do drugiego!!! a do szacownej właścicielki psa - droga Pani albo zakupy albo spacer z psem!!!
~aga
2016-02-01 22:39:08
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
uwielbiam takich włascicieli malych pieskow ,uwazaja ze jezeli maja małego psa to na smyczy nie musi chodzic
~Maciek
2016-02-01 22:37:32
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: -5
Mało brakowało i z puszystego jasnego psa zostało by futro. Pitbul powinien mieć kaganiec. To mogło być dziecko. Facet dobrze zrobił. Brawo za odwagę!
~Margotka
2016-02-01 20:48:25
z adresu IP: (217.99.xxx.xxx)
Ocena: 3
Czytam i oczom nie wierzę czy my wszyscy ten sam film oglądaliśmy !! Wyraźnie widać, że DRES polazł do obcego psa, jego pies (bez smyczy) polazł za nim. Co się dziwić, ze pies na uwięzi poczuł się zagrożony ??? Po cholerę DRES prowokował ? Powinien ponieść surową karę !
~Jarek
2016-02-01 19:56:45
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nie było co zwracać uwagi bandycie tylko porządnie mordę obić draniowi tak aby miał lęki do końca swojego zafajdanego życia !!!!
~Akcja-reakcja
2016-02-01 18:22:19
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 2
Podchodząc do psa uwiązanego na smyczy, w klatce, zagonionego w róg - psa, który nie ma możliwości się wycofania - ryzykujemy bardzo wiele. Do ataku może dojść tylko dlatego, że jeden pies jest na uwięzi, a drugi nie. Suczka wyraźnie pokazała co myśli o tym zbliżeniu, jednak ludzie nie znają się na zachowaniu psów, pomimo że je sami posiadają i uznają postawione uszy i ogon za bardzo dobrze rozwijającą się relację. Nigdy nie zrozumiem jak można podchodzić do obcego sobie psa, nigdy nie zrozumiem jak można takiego głaskać bez zgody właściciela, szukać zwady z psem spokojnie czekającym na właścicielkę. Ale w naszym kraju są różni ludzie i co najwyżej można komentować takie sytuacje, bo nic innego nie pozostaje.
~Taka prawda
2016-02-01 17:23:28
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: -8
Ten duży pies zaatakował mniejszego. Właściciel bronił swojego - słabszego i puściły mu nerwy. Taka prawda
~Tom
2016-02-01 16:45:48
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 2
8 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za znęcanie i dożywotni zakaz posiadania zwierząt! Jeśli prawo się nie zmieni to powstanie pozarządowa agencja do spraw ochrony praw zwierząt składająca się z miłośników zwierząt i takich delikwentów będzie się wywozić do lasu, przywiązywać do drzewa, okładać baseballem i zostawiać na 1-2dni na łaskę matki natury. Jak przeżyje noc w lesie to dostanie druga szansę.
~zszokowana
2016-02-01 16:02:46
z adresu IP: (212.244.xxx.xxx)
Ocena: 4
I nikt nie zareagował?? trzeba było rzucić nim o tablicę! takich ludzi to trzeba leczyć. mógł psa swojego trzymać na smyczy i nie dopuszczać do tamtego.
~###
2016-02-01 13:48:53
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Frajer szkoda ze nie ma kto jego rzucić o ziemie
~MOnika
2016-02-01 13:06:34
z adresu IP: (46.229.xxx.xxx)
Ocena: 5
Złamał mu nogę, je**ny dziadyga.
~oliwka
2016-02-01 13:01:37
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 6
Fakty są takie: stary dziad w dresie i jego pies BEZ SMYCZY, PODESZLI - nie wiadomo po co do uwiązanej suczki. Czego on chciał? Koleżanki dla pieska szukał? A potem wielkie zaskoczenie, że suczka się rzuciła. Czasem tak bywa (bez względu na rasę). Nota bene - skąd taki dziad miał siłę, żeby tego psa podnieść i jeszcze nim rzucić? Pewnie na co dzień twierdzi, że jest schorowany. Pies to zwierzę i nigdy nie wiadomo co mu do głowy strzeli pod wpływem emocji. Sama mam psa (kundla), typowy "kanapowiec blokus" - nigdy nikogo nie ugryzła i jest wręcz pierdołowata, ale nie ma opcji, żeby wyszła na dwór bez smyczy. Pewnie, że ją puszczam, żeby pobiegała, ale kontroluję sytuację i jak coś niepokojącego zaczyna się dziać, po prostu biorę ją na smycz. Dziadek powinien ponieść koszty leczenia psa i zapłacić mandat za brak smyczy.
~Kobieta
2016-02-01 12:58:20
z adresu IP: (62.141.xxx.xxx)
Ocena: 4
Co za frajer macie nagrania rzuca psem i co nie postawili mu zarzutów ? No w końcu masz super Kraj !!
~bary
2016-02-01 12:36:47
z adresu IP: (109.199.xxx.xxx)
Ocena: 4
@ gość Facet prowadził psa bez smyczy i bez kagańca !!! To jego pies prowokował przywiązaną suczkę, więc nie opowiadaj kto był agresorem, bo na filmie widać to doskonale. Sprawca powinien pokryć wszystkie koszty leczenia, dostać wyrok karny (taki czyn jest zagrożony do dwóch lat więzienia) i nakaz pracy społecznej w schronisku dla zwierząt, najlepiej przy sprzątaniu. Jakim trzeba być człowiekiem, by krzywdzić zwierzęta ?
~pol
2016-02-01 11:57:59
z adresu IP: (83.3.xxx.xxx)
Ocena: 2
pan zapłaci za leczenie oraz za cierpienie dla pieska
~17wojownik
2016-02-01 11:45:43
z adresu IP: (66.102.xxx.xxx)
Ocena: -2
Uwiązany pies to była jakąś groźna rasa. Wyobraźcie sobie że to dziecko podeszło a nie inny pies. Mowilibyście teraz że koleś jest bohaterem....
~Angelika
2016-02-01 11:25:28
z adresu IP: (80.54.xxx.xxx)
Ocena: 1
Co za Sk.......l!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~"zastanow sie"
2016-02-01 10:59:33
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale po co jakies wypowiedzi o agresywnych rasach... gdyby "Pan Agresywny" mial swojego pupila na smyczy nie bylo by incydentu... na nagraniu widac ze pies przywiazany byl i zero jakiejs agresji czy zainteresowania ale jak sie wkracza z pieskiem bez smyczy a do tego uwaza ze wszystko dookola jest zle.. no to czasem moze byc roznie.... jesli sie tyczy noszenia kaganca... to jak sobie panstwo wyobrazacie ze jeden ma miec a drugi nie? i ten "maly" ma szarpac tego "wiekszego" tylko dlatego ze jest maly i bez smyczy? a "Agresywny Pan" pewnie po "specjalnych słuzbach" uznal ze tylko jego pupil ma prawo robic co mu sie podoba czy ma smycz czy jej nie ma...kara powinna byc jedna i to WIELKA dla "Pana Agresywnego" zeby zapamietal na cale zycie...
~Sri lanka
2016-02-01 10:50:14
z adresu IP: (188.29.xxx.xxx)
Ocena: 3
Pierwsza i jedyna zasada jest taka ze NIE PODCHODZI SIE DO OBCYCH PSOW i nic tego barana nie tlumaczy
~ABC
2016-02-01 10:47:52
z adresu IP: (83.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rasa psa nie ma znaczenia. Każdy pies jest inny i jego zachowanie zależne jest od tego jak został wychowany. Suka była przywiązana i nie stanowiła zagrożenia ani dla ludzi ani dla innych psów o ile, nie podchodzą do niej. Jakby tak potraktował mojego psa to by nie wstał z ziemii ale on.
~Kasia
2016-02-01 10:36:11
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: -2
Ale fakt , faktem - po co trzymać w domu takie agresywne rasy?
~Kasia
2016-02-01 10:35:03
z adresu IP: (185.80.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tylko jeden Pan zareagował, zwrócił uwagę draniowi, brawo
~dr Kaftan
2016-02-01 10:17:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Napiszcie w jakiej okolicy ! łajza z psem swoim wychodzi to ludzie go poznają
~straszne
2016-02-01 10:06:16
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Agresora to był ten facet. Po co podchodzi do obcego psa?nie przewidział, że jego piesek który był bez smyczy pójdzie za nim?normalny człowiek, wzial by swojego psa na ręce i odszedł od tej suczki, a nie robił jej krzywdę. Taki miłośnik zwierząt, ale czyjeś zwierzątko, czyjegoś przyjaciela traktuje w taki sposób?!psychopata!biedna sunia, widać że cierpi i ten jego piesek tez biedny ze ma takiego agresywnego pana i nie odpowiedzialnego.
~gość
2016-02-01 09:19:01
z adresu IP: (185.75.xxx.xxx)
Ocena: -7
Wątpliwości to budzi ten artykuł. Poszkodowana suczka, oprócz tego, że była uwiązana to powinna nosić kaganiec. Od samego początku to ona była agresorem w tej sytuacji. Owszem... facet źle zrobił. Nerwy go poniosły i miotną nią o ziemię. Stanął jednak w obronie własnego psa. Jeśli mają to być niezależne i obiektywne media ( a podobnież za takie uchodzicie) to przydałoby się przyjrzeć całej sprawie.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.