NIK - raport o Euro 2012 (Posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2009-04-21 13:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
NIK - raport o Euro 2012 (Posłuchaj) - Fot. Katarzyna Górowicz
Fot. Katarzyna Górowicz

NIK zwraca uwagę, że rozbudowa lotniska na Strachowicach może zakończyć się po zadeklarowanym terminie. Gorzej jest z drogami na Dolnym Śląsku i w samym Wrocławiu. Do rozpoczęcia Euro 2012 będą jeszcze przebudowywane drogi Nowa Sól - Legnica, Rawicz - Wrocław a więc newralgiczne trasy krajowe numer 3 i 5. Opóźnione są też według NIK inwestycje przy budowie obowodnicy Wrocławia i odcinka autostrady A-4.

Najwyższa Izba Kontroli wskazuje też na przeciągające się prace przy remoncie tras kolejowych Wrocław - Poznań. NIK negatywnie ocenił też opóźninia w inwestycjach komunikacyjnych w samym Wrocławiu - przebudowy ulicy Kosmonautów, budowy połączenia obwodnicy Śródmiejskiej z lotniskiem. Natomiast według kontrolerów na razie nie ma opóźnień w budowie wrocławskiego stadionu. Jednak decydujący przy tej inwestycji ma być ten rok.

- Generalnie jednak miasto oceniliśmy dobrze, za większość zaległości odpowiada strona rządowa - mówi Radiu Wrocław Paweł Biedziak z NIK.

Prezydent Wrocławia w odpowiedzi na raport NIK zapewnia, że miasto stara się nadrobić opóźnienia w inwestycjach komunikacyjnych, na które zwraca uwagę NIK.

Posłuchaj też komentarza Hanny Domagały - szefowa miejskiego biura d/s Euro 2012:

 

Reklama
Dźwięki
Nagranie Radia Wrocław

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.