Prezydent Wrocławia pomoże zbudować wschodnią obwodnicę miasta (Posłuchaj)

(PAP) | Utworzono: 2009-04-15 18:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Został już podpisany list intencyjny w tej sprawie.

Prezydent Rafał Dutkiewicz przekonuje, że od dawna zapowiadał wsparcie tej inwestycji. Teraz wszystko jest na papierze. Posłuchaj (wszystkie nagrania - Radio Wrocław):

Marszałek Marek Łapiński podkreśla, że wsparcie miasta jest bardzo ważne. Posłuchaj:

Pieniądze od władz Wrocławia mają zostać przeznaczone na budowę kluczowego fragmentu obwodnicy - między Siechnicami a Łanami, łączącego drogi nr 94 i 455. Jej ważnym elementem ma być nowy most na Odrze.

Jak tłumaczy prezydent Dutkiewicz, list intencyjny jest gwarancją finansowania inwestycji dla Urzędu Marszałkowskiego. - Ta gwarancja pozwoli dokończyć przetarg na budowę tego odcinka. Aby go rozstrzygnąć, marszałek musi wykazać, że ma środki na sfinansowanie inwestycji - mówi Dutkiewicz.

Grzegorz Roman z zarządu województwa podkreśla, że wkład miasta w inwestycję, która będzie kosztowała ok. 350 mln zł, wyniesie 15 proc. - Kluczowy odcinek, którego budowa zostanie dofinansowana przez miasto, będzie miał ok. 5,4 km, a inwestycja, podobnie jak budowa całej obwodnicy, przy optymistycznych założeniach powinna zakończyć się do połowy 2012 r. - dodaje Roman. I zaznacza, że urząd nadal szuka pieniędzy na sfinansowanie północnego odcinka obwodnicy. - Są natomiast fundusze na dwa pozostałe fragmenty, czyli Siechnice-Żerniki i Żerniki-Krajków. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego - wylicza Roman.

Tymczasem odwleka się rozstrzygnięcie przetargu na tę część planowanej obwodnicy. Do finału przeszło sześć firm. Ale ciągle zadają pytania o inwestycję. We wtorek wpłynęło kolejnych sześćdziesiąt. Zarząd województwa musiał przesunąć termin rozstrzygnięcia przetargu do 23 kwietnia.

Grzegorz Roman ma nadzieję, że wtedy uda się zamknąć całą procedurę. Posłuchaj:

Prace mają zacząć się jeszcze w tym roku.

Reklama
Dźwięki
Prezydent Wrocławia pomoże zbudować wschodnią obwodnicę miasta. Mówi prezydent Rafał Dutkiewicz. Nagranie Radia Wrocław.
Prezydent Wrocławia pomoże zbudować wschodnią obwodnicę miasta. Mówi marszałek Marek Łapiński. Nagranie Radia Wrocław.
Odwleka się rozstrzygnięcie przetargu na most w Łanach. Kiedy ruszy jego budowa? Tłumaczy Grzegorz Roman, członek zarządu województwa. Nagranie Radia Wrocław.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.