Sukces Dolnoślązaków w meczach reprezentacji Polski U19

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-02-16 10:03 | Zmodyfikowano: 2016-02-16 09:55

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała ze Słowacją 0:1 (0:0) w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w La Manga, niedaleko Murcii w Hiszpanii. Jedynego gola w 75 minucie strzelił Erik Jirka. Ostatecznie biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w turnieju.

W ostatnim spotkaniu wystąpili trzej piłkarze Śląska Wrocław - pełne 90 minut rozegrali Łukasz Wiech i Mariusz Idzik, do 63. minuty na boisku przebywał też zawodnik Śląska Maciej Pałaszewski. 63. minuty na boisku spędził także napastnik KGHM Zagłębia Lubin – Eryk Sobków.

W pozostałych meczach turnieju Polacy zremisowali z Portugalią 2:2 oraz pokonali Norwegię 3:2.

Polska 0-1 Słowacja
Erik Jirka 75

Polska: Leonid Otczenaszenko - Tomasz Przewoźnik (57, Robert Gumny), Sebastian Chruściel (46, Mateusz Wieteska), Łukasz Wiech, Piotr Kwaśniewski - Robert Janicki, Jakub Kuzdra (78, Jakub Piotrowski), 8. Adrian Purzycki (57, Arkadiusz Górka), Konrad Handzlik (63, Eryk Sobków), Maciej Pałaszewski (63, Kamil Jóźwiak) - Mariusz Idzik.