Wrocław: Kontrowersyjny ksiądz z Oporowa przeniesiony

| Utworzono: 2016-02-16 08:55 | Zmodyfikowano: 2016-02-16 12:05
A|A|A

youtube.com

Zakon misjonarzy nie komentuje swojej decyzji. W ubiegłym roku duchowny wziął udział w jednej z manifestacji antyimigranckich. W czasie swojego przemówienia mówił m. in. "Będą o was mówić, że jesteście faszystami! Ja często słyszę, że jestem księdzem faszystą. Bzdura! Niech sobie gadają."

"Trzeba być kompletnym idiotą nie widząc niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą fala imigrantów/okupantów" - to tylko jeden z internetowym wpisów księdza Jacka Międlara z parafii św. Anny we Wrocławiu, który decyzją zakonu został przeniesiony do Zakopanego.

Ksiądz przemawiał również do tłumów zgromadzonych w Warszawie na Marszu Niepodległości i tam także nie szczędził kontrowersyjnych słów. Najpierw zakon zakazał mu publicznego głoszenia poglądów politycznych i udziału w imprezach o takim charakterze, teraz zdecydował się na przeniesienie księdza.

Czy ksiądz Jacek Międlar ma sobie coś do zarzucenia? To fragment wystąpienia wikariusza i jego odpowiedź:

Jak zakon komentuje powody przeniesienia księdza? Mimo wielokrotnych prób nie udało nam się uzyskać komentarza misjonarzy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~BRAWA DLA KSIĘDZA
2016-02-16 16:03:19
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prawdziwy ksiądz. Dziś takich brakuje, inni tchórzą nazywać rzeczy po imieniu
~pol
2016-02-16 15:44:36
z adresu IP: (217.237.xxx.xxx)
Ocena: 0
ten ksiądz nie ma nic wspólnego z tezami zapisanymi w Biblii. Oszołom, powinien wylecieć całkowicie z kościoła.
~janciozbrzostowa
2016-02-16 14:05:42
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 2
takich ludzi wiary nam potrzeba
~iro
2016-02-16 14:00:36
z adresu IP: (176.120.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ksiądz na miarę naszych czasów... trudnych czasów niestety.
~praktykujący katolik
2016-02-16 12:49:56
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ta decyzja świadczy o słabości bp. Kupnego. Gdyby Episkopat Polski reagował tak spontanicznie na wszelkie donosy "GW" i Radka to O.Rydzyk już powinien być 50-krotnie deportowany na Sybir albo jeszcze dalej. Wrocławska kuria dużo traci w oczach paru tysięcy młodych sympatyków księdza Jacka. Kilka razy miałem okazję uczestniczyć w jego wystąpieniach podczas patriotycznych manifestacji i uroczystości i z uwagą słuchałem głęboko wyważonych rozważań teologiczno-patriotycznych. Wrocławska kuria od czasu odejścia na emeryturę ks.kardynała Gulbinowicza nie ma szczęścia do włodarzy diecezją. Stała się taką religijną sypialnią czego nie można powiedzieć o sąsiedniej Świdnicy zarządzanej przez ks.bp.prof.Ignacego Deca.To wszystko co się dzieje we wrocławskiej diecezji jest mizerne i do tego uboga oferta religijna diecezjalnego radia. Dla hierarchów wrocławskich ważniejszy jest głos jednostkowy "GW" niż tysięcy obiecujących i poszukujących drogi młodych wrocławian. I to w przeddzień Światowych Dni Młodzieży w Polsce. "Dziękuję" bp.Kupnemu za ten gest w stronę wrocławskiej młodzieży.
~sluchacz
2016-02-16 11:54:31
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: -3
Do zakopanego mam bliżej to posłucham co mówi, przynajmniej każdy może znaleźć księdza dla siebie ;)
~Leon
2016-02-16 10:18:10
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
jaki ksiądz, taka wiara
~radiołapacz
2016-02-16 10:06:08
z adresu IP: (5.60.xxx.xxx)
Ocena: -2
Tego nawiedzonego negatywną nacjonalistyczną propagandą człowieka powinni wysłać na Kamczatkę, gdzie głosiłby dobre słowo. Może natchnie go wreszcie Duch Św. po czym pokocha myślących i kochających inaczej niż on. Jeśli zostanie w Polsce -słynącej od wieków z tolerancji i gościnności- to niech skupi się na tym, do czego został powołany. Do głoszenia dobrej nowiny w imieniu Stwórcy, do głoszenia miłości bliźniemu i pomocy potrzebującym. Amen!
~Polak
2016-02-16 09:49:29
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda że nie mam takiego Księdza u siebie w kościele. Szacunek.
~Marek70
2016-02-16 09:27:57
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 1
bardzo dobrze powiedział! Takich nam trzeba w tych czasach!
~ksi
2016-02-16 09:00:27
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ksiądz ma 100% racji.