Święto futbolu w Lubinie. Dziś Zagłębie gra z Legią

| Utworzono: 2016-02-21 08:12 | Zmodyfikowano: 2016-02-21 08:16

Do Lubina przyjadą 10-krotni mistrzowie Polski, aktualny wicelider ekstraklasy. Legia była mocno aktywna na rynku transferowym w zimowej przerwie. Klub wzmocnili: Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk), Kasper Hämäläinen (Lech Poznań), Adam Hloušek (O - VfB Stuttgart 1893), Artur Jędrzejczyk (O - FK Krasnodar), Radosław Majecki (B - rezerwy), Jarosław Niezgoda (N - Wisła Puławy) i Ivica Vrdoljak (P - powrót po kontuzji). Osłabienia to na pewno odejścia Dušana Kuciaka i Michała Żyro. Obaj trafili na Wyspy Brytyjskie.

Legia jest bardzo dobrze przygotowana do wiosny 2016. Potwierdziła to pierwszym występem w tym roku o punkty. W rozpoczynającym rundę wiosenną spotkaniu pokonała Jagiellonię Białystok 4:0. Bramki dla stołecznej drużyny strzelali: Nemanja Nikolić (dwie), Michał Kucharczyk oraz Tomasz Jodłowiec.
Węgierski napastnik Legii – Nemanja Nikolić imponuje w tym sezonie skutecznością, snajper zdobył 23 gole w 22 ligowych meczach. To najgroźniejsze "żądło" polskich boisk.

Z kolei mecz Zagłębia z Ruchem Chorzów inaugurował całą 22. kolejkę ekstraklasy. "Miedziowi" pokazali w Chorzowie ciekawą piłkę, jednak samo spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zagłębie miało w nim przewagę, stwarzało sobie sytuacje, jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką. Lubinianie po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że stać ich na dobrą grę i stworzenie problemów nawet najlepszym ligowym rywalom.

Jesienne spotkanie obu drużyn w Warszawie przyniosło sporo emocji. Goście po golach Krzysztofa Piątka i Michała Papadopoulosa prowadzili do przerwy 2:0. W drugiej połowie Legia zerwała się jednak do walki i wyrównała po bramkach Ivana Trickovskiego oraz niezawodnego Nemanji Nikolicia. Obie strony remis przyjęły z dużym niedosytem, zatem dziś będzie dobra okazja do rewanżu i wyrównania rachunków.

Początek meczu Zagłębia z Legią w o 15.30 na stadionie w Lubinie.