Cuprum Square wciąż bez pozwolenia na budowę [Wizualizacje, stan obecny]

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2016-02-26 05:29 | Zmodyfikowano: 2016-02-26 05:29
A|A|A

Zdjęcia: Andrzej Owczarek, wizualizacje: materiały prasowe

Stary gmach został zburzony wiosną 2015. (czytaj więcej). Według zapowiedzi rok później miała ruszyć budowa biurowców. Piotr Fokczyński, Dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu mówi, że procedury wydawania pozwolenia na budowę przeciągają się. Przyczyną jest niezgodność projektu z planem zagospodarowania przestrzennego placu:

Jeśli inwestor przedstawi odpowiednie wyjaśnienia, wrocławski magistrat zapewnia, że jest gotowy do wydania pozwolenia na budowę nawet w ciągu dwóch tygodni. Budynki Cuprum Square mają być gotowe na przełomie 2017 i 2018 roku.

- Nadal jest aktualny harmonogram realizacji inwestycji. Do tej pory udało się nam uporządkować cały teren po dawnym budynku CUPRUM, a kolejny etap inwestycji, już bardziej widoczny dla mieszkańców miasta, to wiosna tego roku. Wtedy też będziemy na bieżąco informować o postępach prac oraz rozwiązaniach technologicznych budynku oraz dostępne będę aktualne wizualizacje CUPRUM SQUARE - informuje przedstawiciel inwestora, Michał Holaczuk Dyrektor ds. Inwestycji KGHM TFI w mailu przesłanym do redakcji Radia Wrocław.

Zapowiadany na wiosnę termin rozpoczęcia prac może się jednak przesunąć. Na razie nie wiadomo jeszcze o ile, ponieważ inwestor musi skorygować projekt, który budzi wątpliwości urzędników. Wszystko jest możliwe, mówi Piotr Fokczyński, Dyrektor Wydziału Architektury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu:

Projekt realizowany będzie w ramach funduszu KGHM IV FIZAN, zarządzanego przez KGHM TFI.

- Tereny, na których realizowany będzie projekt CuprumSquare, charakteryzują się świetną lokalizacją w centrum Wrocławia i już kilka lat temu rozpoczęły się analizy możliwości najlepszego wykorzystania tak interesujących nieruchomości. Aktualnie poprzez fundusz KGHM IV FIZAN realizujemy projekt, dzięki któremu powstanie nowoczesne centrum biurowo-usługowe, które stanie się nie tylko flagową inwestycją w ramach naszego funduszu, ale i ważnym punktem biznesowym na mapie Wrocławia - cytowany jest Łukasz Chojnacki, Prezes Zarządu KGHM TFI S.A. w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

DALSZA CZĘŚĆ INFORMACJI PRZESŁANEJ DO RADIA WROCŁAW:

W ramach projektu powstaną dwa niezależne budynki biurowo-usługowe: Budynek „A” o powierzchni ponad 10 tys. m kw. oraz Budynek „B” o powierzchni ponad 20 tys. m kw. Budynki będą miały odpowiednio 7 i 8 kondygnacji, pełniących funkcję biurowo-usługową. W jednym z budynków zaprojektowano obszerną powierzchnię, która będzie docelowo pełniła funkcję konferencyjną. Podcałością zaplanowany został również parking podziemny skomunikowany wewnętrznymi rampami zjazdowymi. Projekt koncepcyjny został opracowany przez biuro architektoniczne Medusagroup.

Docelowo kompleks biurowo-usługowy Cuprum Square ma stanowić nowoczesne i funkcjonalne centrum, oferujące elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Projekt opracowano z uwzględnieniem wytycznych do certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) dla obu budynków na poziomie Gold. Oznacza to, że budynki będą również przyjazne dla środowiska, m.in. poprzez niskie zużycie energii, niską emisję do atmosfery, czy zastosowanie ekologicznych materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama