Bielszczanie znów lepsi od siatkarzy z Lubina

Gregor Niegowski, /mat. prasowe | Utworzono: 2016-02-24 22:53

Początek meczu to wyrównana walka obu zespołów. Mimo dobrych ataków Puparta i Włodarczyka to bielszczanie wyszli na jednopunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (7:8). Obie ekipy walczyły punkt za punkt. Po stronie bielszczan dobrze spisywał się Bartosz Janeczek. Wśród zawodnik Cuprum jak zwykle brylowali obaj środkowi.

Pierwszą szansę na zakończenie inauguracyjnej partii dostali bielszczanie po udanym bloku na Szymonie Romaciu (22:24). Asem serwisowym popisał się Grzegorz Pilarz i to bielszczanie zwyciężyli w pierwszym secie 22:25.

W drugiej partii wielkich emocji nie było. Początek seta należał do gości, którzy szybko zdobyli prowadzeni i nie oddali przewagi do końca partii, wygrywając ją 25:20.

Początek trzeciego seta zaczął się lepiej dla lubinian, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:3 po dobrym ataku Dawida Guni. Po kolejnej bardzo długich akcjach i kolejnych blokach zdobyli tak potrzebne punkty, zatrzymując po kolei Marcina Wikę i Bartosza Janeczka (7:3). Po kolejnym bloku – tym razem na Bartłomieju Krulickim – obie ekipy zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:3). Po wznowieniu asem serwisowym popisał się Łukasz Kaczmarek (9:3). W dalszej części seta świetnymi obronami popisywał się Marcin Kryś, co dało jego kolegom szansę na zdobywanie kolejnych punktów. Dzięki temu lubinianie jeszcze zwiększyli swoją przewagę (13:4). Udało im się ją utrzymać w dalszej części seta. Po świetnym ataku Łukasz Kaczmarka
było już 25:20.

Początek czwartej partii lepiej wyszedł bielszczanom, którzy dzięki mocnym i precyzyjnym atakom wyszli na prowadzenie (4:7). Bielszczanie nie zwalniali i zdobywali kolejne punkty. Seta i cały mecz zakończył autowy atak Keitha Puparta (19:25).