Zagłębie po raz drugi w tym sezonie zatrzymało Cracovię

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2016-02-26 22:54 | Zmodyfikowano: 2016-02-26 22:54

Grający bez Dorde Cotry piłkarze Zagłębia mecz na stadionie przy ul. Kałuży rozpoczęli bardzo spokojnie. W 19. minucie szczęścia próbował Jakub Tosik, ale piłka po jego strzale głową minęła bramkę gospodarzy.

Im bliżej końca pierwszej połowy - tym bardziej wyraźna stawała się przewaga Cracovii. Podopieczni Jacka Zielińskiego mieli jednak sporo problemów oszukaniem dobrze funkcjonującej obrony Miedziowych. Najgroźniejszą sytuację w tej odsłonie krakowianie stworzyli w 30. minucie, gdy piłka po strzale zza pola karnego Bartosza Kapustki, wylądowała na górnej siatce bramki Zagłębia. Chwilę później Martin Polacek bez większego trudu obronił sygnalizowany strzał z dystansu Deleu.

Ostatnie kilkadziesiąt sekund przed zmianą stron należało do przyjezdnych. Najpierw po wzorowo wyprowadzonej kontrze Krzysztof Piątek strzelając wślizgiem posłał piłkę tuż obok bramki gospodarzy. Chwilę później Piotr Polczak sfaulował w polu karnym Piątka. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Filip Starzyński, który zmylił Grzegorza Sandomierskiego.

Druga połowa rozpoczęła się od naporu piłkarzy "Pasów". Podopieczni Jacka Zielińskiego dopięli swego w 54. minucie. Po indywidualnej akcji Polacka strzałem z 16 metrów pokonał Senegalczyk Boubacar Dialiba.  Kiedy wydawało się, że rozpędzeni gospodarze zdobędą drugiego gola, skutecznie odpowiedzieli podopieczni Piotra Stokowca. W 64. minucie Starzyński podał piłkę Łukaszowi Janoszce, który pokonał Sandomierskiego precyzyjnym uderzeniem z zza pola karnego.

Po stracie drugiego gola Cracovia postawiła wszystko na jedną kartę i praktycznie nie schodziła z połowy Zagłębia. Lubinianie bronili się mądrze, choć momentami szczęśliwie, bo szanse na wyrównanie mieli Mateusz Cetnarski i Dariusz Zjawiński. Wynik się nie zmienił. Miedziowi mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w tym roku, dla Cracovii była to pierwsza porażka w rundzie rewanżowej.

Cracovia - Zagłębie Lubin 1:2 (0:1)
Bramki: Boubacar Dialiba 54 - Filip Starzyński 45 (k), Łukasz Janoszka 63.

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Hubert Wołąkiewicz, Piotr Polczak, Łukasz Zejdler - Jakub Wójcicki (73' Anton Karaczanakow), Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka (72' Dariusz Zjawiński), Erik Jendrisek - Marcin Budziński (46' Boubacar Dialiba).

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik - Arkadiusz Woźniak, Adrian Rakowski (59' Łukasz Piątek), Jarosław Kubicki, Filip Starzyński, Łukasz Janoszka (76' Krzysztof Janus) - Krzysztof Piątek (85' Michal Papadopulos).

żółte kartki: Kapustka, Deleu, Zjawiński - Todorovski, Tosik, Woźniak, Kubicki.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).