Czeskie narkotyki w Świdnicy. Podejrzany zatrzymany

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-02-29 19:05 | Zmodyfikowano: 2016-02-29 19:05
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Policjanci z komendy powiatowej w Świdnicy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili przy nim znaczne ilości marihuany. Mężczyzna twierdził, że środki odurzające przywiózł z Czech. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację, że przebywający na terenie miasta 19-letni mężczyzna może posiadać narkotyki. Jak ustalono, chłopak przyjechał do Świdnicy w poszukiwaniu pracy. W trakcie kontroli okazało się, że miał przy sobie marihuanę, z której można było uzyskać blisko 250 porcji handlowych. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz przewozu wewnątrzwspólnotowego narkotyków, ponieważ wyjaśnił, iż marihuanę przywiózł z Czech. W trakcie przesłuchania powiedział również policjantom, że narkotyki posiadał na własny użytek.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama