Dolnośląskie drogi przejezdne. Atak zimy za nami

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-01 06:24

Wszystkie dolnośląskie drogi są przejezdne. Bardzo trudny wieczór mieliśmy wczoraj na dolnośląskich drogach, ale teraz sytuacja powoli wraca do normy, temperatura powoli przechodzi na plus i śnieg będzie się rozpuszczał. Tak już jest w okolicach Wrocławia i generalnie na nizinach. Ale ten wczorajszy, drobny w gruncie rzeczy atak zimy jest uprawniony. Bo zima trwa i będzie tak aż do godziny 5.30 20 marca - wtedy własnie zaczyna się astronomiczna wiosna.
Teraz na dolnym Śląsku utrudnienia na drodze nr 15 , to ta łącząca Trzebnicę i Milicz, tam koło miejscowości Laskowice utknął samochód ciężarowy i wprowadzono ruch wahadłowy.
We wrocłaiu i innych dolnośląskich miastach korków jeszcze nie ma.


W Czechach zablokowane wciąż jeszcze mogą być autostrady, drogi kolejowe i lotniska. Przyczyna: najbardziej obfite tej zimy opady śniegu. W ciągu zaledwie kilku godzin w środkowych i północnych Czechach miejscami spadło ponad 20 cm śniegu. Choć meteorolodzy ostrzegali o zbliżającym się załamaniu pogody, w wielu miejscach nie udało się uniknąć paraliżu. Szczególnie trudna sytuacja panuje w okolicach Pragi i na północy Czech, niedaleko granicy z Polską.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.