Wrocławski Archicom na GPW. Chce pozyskać 100 milionów złotych

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-03-02 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-02 16:00
A|A|A

fot. gpw.pl

Cele emisyjne to zakup nowych gruntów (60 mln zł)m w tym także na nowym rynku – w Krakowie, oraz finansowanie kolejnych projektów deweloperskich we Wrocławiu (40 mln zł). Polityka dywidendowa zakłada wypłatę akcjonariuszom 50 proc. ubiegłorocznego zysku, w kolejnych latach ma to być przynajmniej połowa rocznego zarobku.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Archicom, poinformowała Komisja. "Prospekt sporządzono w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B2, C, D, E oraz praw do akcji serii E Archicom" - czytamy w komunikacie.

Środki pozyskane na rynku kapitałowym Archicom chce przeznaczyć na dalszy rozwój działalności. Spółka chce się rozwijać we Wrocławiu i rozważa wejście na rynki innych dużych miast w Polsce.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. W 2014 r. Grupa Archicom wypracowała 128,7 mln zł przychodów. W ubiegłym roku spółka sprzedała 611 mieszkań, czyli o 17 proc. więcej niż rok wcześniej. Plany zakładają zwiększenie sprzedaży do 1 tys. lokali w 2017 r.

W grudniu ub.r. na GPW zadebiutowała inna wrocławska spółka - Lokum Deweloper. Pozyskała 36 mln zł, choć apetyt miała na 100 mln zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
TomaszSikora
Katarzyna Górna-Drzewosz , Tomasz Sikora
 06:00 - 09:00
Poranek z Radiem Wrocław
Zapraszamy
Reklama