Wrocławski Archicom na GPW. Chce pozyskać 100 milionów złotych

Michał Hamburger | Utworzono: 2016-03-02 16:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-02 16:00
A|A|A

fot. gpw.pl

Cele emisyjne to zakup nowych gruntów (60 mln zł)m w tym także na nowym rynku – w Krakowie, oraz finansowanie kolejnych projektów deweloperskich we Wrocławiu (40 mln zł). Polityka dywidendowa zakłada wypłatę akcjonariuszom 50 proc. ubiegłorocznego zysku, w kolejnych latach ma to być przynajmniej połowa rocznego zarobku.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny sporządzony przez Archicom, poinformowała Komisja. "Prospekt sporządzono w związku z ofertą publiczną akcji serii E oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B2, C, D, E oraz praw do akcji serii E Archicom" - czytamy w komunikacie.

Środki pozyskane na rynku kapitałowym Archicom chce przeznaczyć na dalszy rozwój działalności. Spółka chce się rozwijać we Wrocławiu i rozważa wejście na rynki innych dużych miast w Polsce.

Grupa Archicom realizuje zarówno duże osiedla, jak również bardziej kameralne budynki, obiekty postindustrialne czy inwestycje z sektora premium. W 2014 r. Grupa Archicom wypracowała 128,7 mln zł przychodów. W ubiegłym roku spółka sprzedała 611 mieszkań, czyli o 17 proc. więcej niż rok wcześniej. Plany zakładają zwiększenie sprzedaży do 1 tys. lokali w 2017 r.

W grudniu ub.r. na GPW zadebiutowała inna wrocławska spółka - Lokum Deweloper. Pozyskała 36 mln zł, choć apetyt miała na 100 mln zł.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama