Tymczasowy areszt za przestępstwa narkotykowe (ZOBACZ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-03 13:38 | Zmodyfikowano: 2016-03-03 13:38
A|A|A

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze nielegalną plantację ujawnili na poddaszu jednej z miejscowości w gminie Kostomłoty. Na miejscu oprócz samych roślin i pozyskanego z nich suszu w postaci marihuany zabezpieczono profesjonalny sprzęt służący do całej hodowli. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd, który na podstawie zebranych materiałów i dowodów w tej sprawie może orzec karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Pod koniec lutego policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Środzie Śląskiej wspólnie z funkcjonariuszami Posterunku Policji w Kostomłotach w wyniku podjętych czynności operacyjnych uzyskali informację dotyczącą nielegalnej plantacji konopi indyjskich w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W jednym z budynków mieszkalnych na poddaszu ujawniono pomieszczenie zaadoptowane do prowadzenia przestępczego procederu. Na miejscu zabezpieczono 24 rośliny ziela konopi innych niż włókniste oraz blisko 63 gramy suszu pochodzenia roślinnego - marihuany. Tym samym policjanci zapobiegli przedostaniu się „do obrotu” ponad 3 tysięcy porcji marihuany. Ponadto zabezpieczono sprzęt w postaci m.in. wentylatorów, nawilżaczy powietrza i nawozów, a także telefon komórkowy i wagę. Na miejscu w związku ze zdarzeniem zatrzymano 31-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31-latkowi zarzutu uprawy krzaków ziela konopi innych niż włókniste mogących dostarczyć znaczne ilości środków odurzających oraz zarzut posiadania znacznej ich ilości.

Wobec mężczyzny sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Czynności prowadzone są również pod kątem nielegalnego poboru energii elektrycznej przez 31-latka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama