Puchar Davisa: Hurkacz gorszy od Mayera. Polska - Argentyna 0:2

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-04 20:00

19-letni Hubert Hurkacz z KKT Wrocław na korcie w trójmiejskiej Ergo Arenie rywalizował z 41 rakietą świata - Leonardo Mayerem.

Pierwszy set wyżej notowany tenisista wygrał 6:2, ale wynik jest mylny. Hurkacz podjął rękawice. Połowa z ośmiu gemów kończyła się grą na przewagi. Tak stało się chociażby przy stanie 2:5. Wtedy Hurkacz przy serwisie rywala doprowadził do równowagi, ale przegrał kolejne piłki i skończyło się na 2:6.

Inauguracyjna partia trwałą 34 minuty. Druga aż 61 minut. Hurkacz się postawił i nie dawał za wygraną aż do stanu 6:6. Wtedy przyszedł tie-break. Wrocławianin przegrał w nim dwa serwisy i przegrywał 1:4. Jego rywal nie wypuścił takiego wyniku. Mayer pokonał Polaka w tej części meczu 7:3.

Po obiecującym drugim secie liczyliśmy na to, że w trzecim nasz tenisista także nawiąże wyrównaną walkę. Niestety to Argentyńczyk wygrał trzy swoje pierwsze serwisy na sucho, a w międzyczasie przełamał Hurkacza już w jego pierwszym podaniu i było 4:1. Wszystko skończyło się trzy gemy później. 19-latek przegrał serwis przy grze na przewagi i było 2:6 w secie, który trwał 32 minuty. W całym meczu było 0:3

Hubert Hurkacz - Leonardo Mayer 2:6, 6:7(3), 2:6

Polska - Argentyna 0:2, Ergo Arena, Gdańsk (Polska)
I runda Grupy Światowej, kort twardy w hali
piątek-niedziela, 4-6 marca

Gra 1.: Michał Przysiężny - Guido Pella 1:6, 4:6, 6:7(5)
Gra 2.: Hubert Hurkacz - Leonardo Mayer 2:6, 6:7(3), 2:6
Gra 3.: Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Carlos Berlocq / Renzo Olivo sobota od godz. 13:00
Gra 4.: Michał Przysiężny - Leonardo Mayer niedziela od godz. 12:00
Gra 5.: Hubert Hurkacz - Guido Pella niedziela