Wszyscy na derby! Śląsk gra z Zagłębiem

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-05 11:03 | Zmodyfikowano: 2016-03-05 11:03
A|A|A

fot. slaskwroclaw.pl

To bez wątpienia najważniejszy mecz dla piłkarskich kibiców na Dolnym Śląsku. Dziś w meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie Zagłębie Lubin.

Zagłębie aktualnie plasuje się na 6. miejscu w tabeli, Śląsk (ma jeden zaległy mecz z Piastem Gliwice) jest 14. Zespół z Lubina będzie faworytem w tym spotkaniu, jednak wrocławianie mogą sprawić niespodziankę, bo bardzo potrzebują punktów. Po słabym meczu z Górnikiem Zabrze, zawodnicy Śląska na pewno będą chcieli przełamać strzelecką niemoc i wygrać dla swoich kibiców, którzy nie szczędzili im ostatnio słów krytyki.

- Najbardziej obawiamy się Filipa Starzyńskiego - mówi trener Śląska Romuald Szukiełowicz:

- Ma udział przy wszystkich bramkach Zagłębia na wiosnę. To zawodnik bardzo ważny dla tej drużyny. Ale nie tylko on jest groźny, tam jest kilku ludzi na których musimy zwrócić uwagę - mówił Szukiełowicz.

Damian Zbozień z Zagłębia podkreśla, że to mecz wyjątkowy.

- Spotkanie bardzo ważne dla nas i naszych kibiców. Wiadomo jak się podchodzi do tych spotkań w regionie i możemy bardzo dużo wygrać tym meczem. Jesteśmy w tabeli wyżej niż Śląsk, ale dla nas ważne jest, żeby pokazać na boisku, kto dominuje w regionie - mówi Zbozień.

Gospodarze zagrają bez swojego kapitana, Piotra Celebana. - Motywacji nam nie zabraknie - mówi obrońca Śląska, Krzysztof Ostrowski.

- On potrafi nas podnieść, idziemy za nim. Na pewno go zabraknie na boisku, ale nie zabraknie go w szatni. Tego przecinaka z tyłu będzie nam brakować - mówi Ostrowski.

Zawieszony za kartki jest także Marcel Gecov.

Dżordże Cotra z Zagłębia jest umiarkowanym optymistą. - Ostatnie mecze powodują, że jesteśmy pewni swego, ale też twardo stąpamy po ziemi - dodaje.

- Były niezłe fragmenty w naszej grze, ale warto zastanowić się nad tymi elementami, które nam nie wyszły. Trzeba to poprawić i iść w dobrym kierunki - mówi Cotra.

Piotr Stokowiec ma powody do zadowolenia. Oprócz Jana Vlasko, który wypadł na całą rundę, trener ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

Początek spotkania o godzinie 18. Relacje z meczu w Radiu Wrocław.

 

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama