Za nami drugi dzień procesu Samuela N.

Piotr Słowiński | Utworzono: 2016-03-08 11:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-08 11:00
A|A|A

Bez incydentów przebiegł drugi dzień procesu Samuela N., oskarżonego o zabicie siekierą 10-latki na kamiennogórskim rynku. Zostali przesłuchani świadkowie, którzy zatrzymali mężczyznę tuż po tragicznym ataku. W sierpniu ubiegłego roku na rynku w Kamiennej Górze mężczyzna wyjął nagle z reklamówki siekierę i uderzył nią w głowę 10-letnie dziecko, które akurat szło z matką. Dziewczynka zmarła kilka godzin później mimo prób reanimacji. Samuela N. zatrzymali przechodnie. Mężczyzna zeznał, że stracił zasiłek dla bezrobotnych i chciał wcześniej zaatakować pracownicę urzędu zatrudnienia, ale zrezygnował. Urzędnicy także byli przesłuchiwani.

Po wizycie w pośredniaku Samuel N. spacerował po mieście i narastała w nim frustracja, dlatego zaatakował i zabił niewinne dziecko. Biegli uznali, że był poczytalny. W sądzie odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 12 lat więzienia do dożywocia. Proces ma być błyskawiczny i toczy się według nowych zasad. Obrona i oskarżenie przekonują sąd do swoich racji, a sędzia jest arbitrem, który wcale nie musi samemu przeprowadzać wszystkich dowodów. Dzięki temu jest szansa, że merytoryczna część tego procesu zakończy się już 21 marca.. Kolejna rozprawa została zaplanowana na 14 marca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama