Licealisto „Złap drona"! Ruszył ogólnopolski konkurs internetowy

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-09 20:02 | Zmodyfikowano: 2016-03-09 20:03
A|A|A

mat. prasowe

Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW organizuje ogólnopolski konkurs internetowy, którego celem jest rozwijanie zainteresowań z zakresu historii powstania i rozwoju technologii związanych z bezzałogowymi statkami powietrznymi, propagowanie wiedzy na temat prawnych uwarunkowań obsługi bezzałogowych statków powietrznych (dronów), wdrażanie zasad bezpiecznej obsługi dronów oraz uświadomienie konieczności szkolenia w zakresie obsługi dronów.

Konkurs „ZŁAP DRONA". organizowany przez Wydział Nauk Społeczny Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest na stronie zlapdrona.dsw.edu.pl. Adresatami konkursu są uczniowie wszystkich polskich szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu powinni zarejestrować się w specjalnym formularzu dostępnym na stronie konkursu. Następnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe oraz udostępnić za specjalny film „Dronuj bezpiecznie". Spośród tych, którzy poprawnie odpowiedzą na pytanie oraz udostępnią nagranie rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Nagrodą główną w konkursie jest dron oraz bon upoważniający do nieodpłatnego udziału w warsztatach obsługi i pilotażu dronami. W dalszej kolejności organizator ufundował bony upoważaniające do udziału w warsztatach obsługi i pilotażu dronem dla 4 osób.

Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin i zasady udziału dla uczniów oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.zlapdrona.dsw.edu.pl. Konkurs realizowany jest przez Wydział Nauk Społecznych DSW w ramach projektu „Bezpieczna młodzież".

TERMINY

· 9.03.2016 - rozpoczęcie konkursu
· 10.06.2016 – zakończenie konkursu
· 15.06.2016 – praca komisji konkursowej oraz wyłonienie laureatów nagród
· 17.06.2016 – ogłoszenie laureatów konkursu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama