Adrian Zandberg: To dopiero początek protestu [POSŁUCHAJ]

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-03-10 08:48 | Zmodyfikowano: 2016-03-10 10:09
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Rozpoczęty wczoraj wieczorem protest przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów dalej trwa. Członkowie partii Razem domagają się natychmiastowej publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego - wczoraj sędziowie uznali , że cała nowela ustawy o TK jest niezgodna m.in. z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji. "Razem" wyświetlało w nocy na budynku KPRM hasło "Rządzie, publikuj!" i treść orzeczenia.

W konstytucji jest napisane jasno, że orzeczenia trybunału są ostateczne - mówił dziś o poranku gość Rozmowy Dnia Radia Wrocław lider partii Razem Adrian Zandberg:

Premier Beata Szydło poinformowała, że publikacji nie będzie - bo sędziowie pracowali niezgodnie z prawem, bo w oparciu o konstytucję nie o grudniową nowelę właśnie.

"Drastyczne ograniczenie możliwości rzetelnego i niezależnego funkcjonowania TK oznacza naruszenie istoty ustroju Rzeczypospolitej i nie może być tolerowane". Trybunał w Polsce nie działa idealnie" - ocenia Zandberg

Tymczasem Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro twierdzi, że orzeczenie Trybunału jest bezprawne, więc jego publikacja narażałaby premier na odpowiedzialność prawną i Beata Szydło mogłaby nawet stanąć przed Trybunałem Stanu.

Gościem Rozmowy Dnia w Radiu Wrocław był lider partii Razem - Adrian Zandberg:

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~JAKI GALECKI
2016-03-11 02:34:58
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 4
TAKA GÓRA PIASKU I INNYCH ODPADÓW
~BRAWO RAZEM
2016-03-10 17:30:37
z adresu IP: (89.230.xxx.xxx)
Ocena: 3
Brawo Zandberg i Razem. Jak przetrwacie do następnych wyborów zagłosuje na Was!!! DEMOKRACJA I SOCJALIZM TAK (pod warunkiem, że lump, co nie chce pracować nie dostaje nic za darmo)
~Maria
2016-03-10 16:58:27
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -1
Czytajac wcześniejsze wypowiedzi dziwię się, że tak bardzo lubimy autorytarne rządy. Teraz blizej nam do Białorusi niż do Europy "Zachodniej" do której tak bardzo tęskniliśmy za komuny. Immanuel Kant powiedział kiedyś "posiadanie władzy prowadzi niezawodnie do utraty zdolności swobodnego posługiwania się mózgiem", dlatego nie można pozwolić na sprawowanie rządów samodzielnie bez kontroli... ale to według mnie oczywista oczywistość
~robert
2016-03-10 16:40:54
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -8
DZIELICIE SPOŁECZEŃSTWO TAK JAK KACZYŃSKI .Wyjątkowo podłe podejście
~PiotrB
2016-03-10 16:26:57
z adresu IP: (93.159.xxx.xxx)
Ocena: -3
Panie Zandberg - brawa za protest, ale skoro to "protest obywatelski" (jak Pan powiedział uważając, że posłowie PO nie będą mile widziani), to jak rozumiem członków partii RAZEM (jako organizacji partyjnej) również na proteście nie będzie?
~Paweł
2016-03-10 12:53:55
z adresu IP: (195.136.xxx.xxx)
Ocena: -8
mniejszość chce decydować o sprawach większości..... To jak to jest z tą demokracją?
~ABC
2016-03-10 12:05:56
z adresu IP: (109.207.xxx.xxx)
Ocena: -10
Źle mu z oczu patrzy.
~Niszowa partia dla 2 proc
2016-03-10 11:10:05
z adresu IP: (217.153.xxx.xxx)
Ocena: -3
2 procent dziwnych ludzi ogłasza,że "są narodem". Niezłe jaja.:)
~polcio
2016-03-10 10:52:46
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: -2
Proponuję następny taki transparent zawiesić w Tel Awiwie...i wszystko jasne
NA ANTENIE
TomaszSikora
KatarzynaGórna-Drzewosz
Tomasz Sikora , Katarzyna Górna-Drzewosz
 06:00 - 09:00
Poranek z Radiem Wrocław
Zastrzyk wszystkiego, co rano ważne