Kilogram amfetaminy zabezpieczyli dzierżoniowscy policjanci

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-12 21:00
A|A|A

fot. dolnośląska Policja

Dzierżoniowscy policjanci zabezpieczyli kilogram amfetaminy na terenie Piławy Górnej. Narkotyki zostały ujawnione w trakcie kontroli drogowej w samochodzie audi A6 należącym do 24-latka. Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzuty. Sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, podejrzanego posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci w samochodzie zabezpieczyli kilogram amfetaminy. Do zatrzymania doszło 9 marca br. tuż przed godziną 20:00, kiedy policjanci z Dzierżoniowa patrolowali drogę wojewódzką. W pewnym momencie zauważyli samochód marki audi A6, którego kierowca na widok radiowozu gwałtowanie skręcił w stronę Piławy Górnej. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód takiego zachowania. Na osiedlu Młyńskim zatrzymali kierowcę tego pojazdu do kontroli. Okazało się, że samochodem kieruje 24-letni mieszkaniec dzierżoniowskiej gminy, który nie posiada prawa jazdy. Podczas kontroli samochodu, funkcjonariusze pomiędzy przednimi siedzeniami ujawnili torebkę z 5 opakowaniami zaklejonymi taśmą.

Przeprowadzone przez policyjnych specjalistów badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli w aucie kilogram narkotyku.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty 26-latkowi za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Sąd rozpatrzy teraz wniosek o zastosowanie w stosunku do tego mężczyzny tymczasowego aresztu.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama