Derby dla Zagłębia. Lubinianie zagrają w play-off!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-03-12 21:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-12 21:30

Lubinianie wykorzystali atut własnego parkietu w meczu, który nie należał do ofensywnych popisów. Zagłębie i Chrobry Głogów po 10 minutach rzuciły po cztery bramki. W bardzo dobrej dyspozycji byli bramkarze - Patryk Małecki i Rafał Stachera.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze objęli minimalne prowadzenie i do szatni schodzili z korzystnym wynikiem 9:8. Mogło być inaczej, gdyby szczypiorniści Chrobrego lepiej rzucali karne, ale spudłowali dziś wszystkie trzy próby.

Start drugiej połowy należał do Zagłębia, które w 35 minucie odskoczyło na cztery trafienia. Z jednej strony wynik dobry, z drugiej mógł być jeszcze wyższy. Zapobiegł temu bramkarz Michał Kapela, który trzykrotnie powstrzymywał kontrataki "Miedziowych".

Lubinianie do końca meczu nie wypuścili już przewagi, a nawet ją podwyższyli - do 6 bramek. Chrobry potem zniwelował ten dystans, ale nie na tyle, żeby zmienić rezultat.

MKS Zagłębie Lubin - SPR Chrobry Głogów 17:15 (9:8)

MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie)

Zagłębie: Małecki, Szamryło – Stankiewicz 4, Gumiński 3, Rosiek, Bartczak 2, Dżono 3, Przysiek 1, Gudz, Kużdeba 1, Krieger , Szymyślik 3, Macharaszwili , Pietruszko .

Chrobry: Kapela, Stachera – Miszka , Pawłowski, Płócienniczak 1, Świtała , Sadowski 2, Bąk , Babicz 5, Gujski , Tylutki , Sobut 1, Biegaj 3, Kandora, Kubała 1, Jurecki 2.