Włamywał się do mieszkań i okradał je. W końcu wpadł w ręce policji

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-14 16:43 | Zmodyfikowano: 2016-03-14 16:43
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, a podejrzanemu o kradzieże z włamaniem. Sprawca okradł dwa mieszkania, w pierwszym wchodząc przez okno, a w drugim wyłamując drzwi. Przestępca zabrał z pomieszczeń pieniądze i sprzęt elektroniczny. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie jeszcze więcej podobnych czynów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem.

Policjanci potwierdzili, że młody mężczyzna ma na koncie, co najmniej dwa przestępstwa, których dopuścił się w ubiegłym tygodniu br. w Jeleniej Górze. Sprawca włamał się i okradł podczas nieobecności właścicieli dwa mieszkania. Do środka dostał się w jednym przypadku przez okno, a w drugim wyłamując drzwi. Jego łupem padła gotówka, tablet, telefon komórkowy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 3 tys. złotych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw i ustalają, co stało się ze skradzionym mieniem. Niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów.

Za kradzieże z włamaniem grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama