Policjanci odzyskali ciągnik rolniczy o wartości 800 tys. zł

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-15 12:33 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 12:33
A|A|A

fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Działania zainicjowane przez policjantów z Oławy doprowadziły do odzyskania skradzionego kilka dni temu na terenie powiatu oławskiego, ciągnika rolniczego o wartości 800 tys. złotych. Funkcjonariusze na terenie województwa łódzkiego zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o związek z tym przestępstwem. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci zawnioskowali już do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec wszystkich zatrzymanych. Mężczyznom grozić może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

11 marca br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego z terenu jednej z prywatnych posesji. Wstępne ustalenia policjantów potwierdziły, że przestępcy pokonali fabryczne zabezpieczenie pojazdu i odjechali w nieznanym kierunku. Kolejne działania oławskich funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie jednej z miejscowości na terenie województwa łódzkiego gdzie może znajdować się pojazd. Informację tą policjanci natychmiast przekazali funkcjonariuszom z Łowicza i Zgierza, którzy po krótkim pościgu zatrzymali mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem.

Następnie w miejscu ujawnienia skradzionego ciągnika policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych, do których włączyli się funkcjonariusze z Oławy.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem pięciu mężczyznom. Policjanci wystąpili już z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środków zapobiegawczych wobec podejrzanych.

Okazało się również po sprawdzeniu, że wszyscy zatrzymani wcześniej byli karani nie tylko za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama