Radio Wrocław Kultura: Kultura DAB+ Teatr (16:00-20:00)

Radio Wrocław Kultura | Utworzono: 2016-03-15 15:00 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 11:54
A|A|A

fot. Radio Wrocław Kultura

O 16:15 pierwsi goście: Sandra Kromer i Zbigniew Koźmiński, nowi aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Znamy ich z HYDROKOSMOSU, Zbigniewa również z najnowszej premiery, czyli PUSTYNI.PUSTKI.NIC, gdzie jako jedyny mówi monolog. U nas - jak zawsze - liczcie na dialogi.

O tym, co dzieje się w teatralnym bliżej i dalej. Nie zabraknie więc Kulturalnego Pulsu (jedna z naszych scenicznych i studyjnych znajomych, Małgorzata Gorol, otrzymała właśnie prestiżową Nagrodę im. Leona Schillera). O 17:15 w ramach serialu ESK Wrocław 2016 na antenie Radia Wrocław Kultura odcinek pt. IN BETWEEN FESTIVALS. Ok. 18:00 HISTORIE RÓŻANKOWE, projekt Centrum Kultury Agora, składający się z konkursu literackiego (już za nami) i finałowej prezentacji teatralnej (przed nami). Realizatorzy - m.in. Cyran, Ficowski, Skubik, Zachodny - mówią sami za siebie. Inspiracją do artystycznych działań stało się wrocławskie osiedle Różanka. O 19:00 porozmawiamy z reżyserem Konradem Dworakowskim, który w Teatrze PWST wraz ze studentami IV roku przygotowuje spektakl SKÓRA. I kojarzyć ją trzeba nie z piosenką z lat 1980., lecz z filmem Pedra Almodovara sprzed lat pięciu. Wejść w cudzą skórę - jak to aktorzy - będą próbować aktorzy PWST Wrocław 18 i 19 marca na scenie przy Braniborskiej. My również się wybieramy.

A po 20 zostańcie na Wieczór z Kulturą. Na żywo w studiu Radia Wrocław Kultura podpiszemy list intencyjny o współpracy pomiędzy naszą stacją a Wrocławskim Domem Literatury, nową miejską instytucją, której szefem został profesor Andrzej Zawada. Spotkamy się zarówno z Profesorem, jak i z Anną Morawiecką, dyrektorką Wrocławskich Targów Dobrych Książek, również w to przedsięwzięcie zaangażowaną. Na czym będzie polegać działalność Wrocławskiego Domu Literatury? Odpowiedź w pierwszej części audycji, w drugiej spotkanie z profesorem Jackiem Łukasiewiczem na temat nowości wydawniczej ostatniego tygodnia: książki KĄT WIDZENIA, zbierającej notatki literackie wybitnego krytyka, badacza, pedagoga i poety, któremu w naszym studiu towarzyszył wydawca Jarosław Borowiec (Wydawnictwo Warstwy).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama