Czy powstanie trasa krakowska? Rafał Dutkiewicz - "Nie mówię nie"

Przemek Gałecki | Utworzono: 2016-03-15 17:14 | Zmodyfikowano: 2016-03-15 17:14
A|A|A

Czy a jeśli tak to kiedy powstanie Trasa Krakowska we Wrocławiu?  Jedna z koncepcji to budowa drogi łączącej Siechnice z Wrocławiem, czyli Trasy Krakowskiej. Kierowcy według wstępnych planów pojadą wzdłuż torów kolejowych, a wrocławski początek trasy będzie w okolicach parku Wschodniego. Czy jednak droga powstanie? Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia nie mówi nie. Zauważa, że na początku wieku do miasta wjeżdżało 40 tysięcy aut dziennie:

Podczas spotkania poruszono też kwestie powstania Wrocławskiego Związku Metropolitalnego. Samorządowcy dyskutowali o zrzeszeniu się w jeden podmiot, co ułatwiłoby podejmowanie decyzji na styku różnych samorządów. Zainteresowany jest Wrocław, Siechnice, Oława, czy Kąty Wrocławskie. Do ustawy o takich związkach nie ma jeszcze rozporządzeń ale Dutkiewicz dodaje, że Wrocław jest na tak:

Zgodnie z ustawą związek musi zostać zarejestrowany w ministerstwie do kwietnia, aby zaczął działać od kolejnego roku.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Codzienniewkorku
2016-10-05 21:14:03
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy coś wiadomo w sprawie trasy krakowskiej czy kolejny rok odkładanie problematycznej kwestii pod dywan?
~ozi
2016-03-16 20:06:04
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 1
@Junak, mieszkańcy Księża czy Brochowa to też mieszkańcy Wrocławia głosujący w wyborach. Nie chcemy być osiedlami tranzytowymi, TAK dla Trasy Krakowskiej!
~jednozgloskowiec
2016-03-16 14:21:12
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 1
Taa, genialny pomysł :/ Za dużo samochodów? Rozwiązanie prezydenta - ułatwmy wjazd jeszcze większej liczby samochodów.
~wrocławiak
2016-03-16 12:49:09
z adresu IP: (91.180.xxx.xxx)
Ocena: 4
A nie taniej będzie wybudować prakingi P+R przy stacjach kolejowych w Oławie, Siechnicach, Św. Katarzynie i pośrednich, oraz zwiększyć częstotliwość regionalnych pociągów? Samochodem szybciej do Wrocławia się nie dojedzie, ludzie wybiorą wygodniejszy i szybszy transport, tylko muszą mieć możliwość! Robienie szerokich tras wjazdowych z podatków mieszkańców miasta dla nie-mieszkańców miasta to zwiększanie problemów a nie rozwiązywanie.
~Junak
2016-03-16 11:39:34
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 5
Mieszkańcy Wrocławia głosujący w wyborach nie potrzebują trasy do Siechnic. Potrzebują remontu dróg osiedlowych, nowych linii tramwajowych i uporania się z problemem parkingów na starych osiedlach.
~Ratunku!
2016-03-16 10:33:45
z adresu IP: (194.8.xxx.xxx)
Ocena: 9
DUTKIEWICZ! My nie chcemy miasta rozjechanego przez samochody ze wsi!!!
~filip
2016-03-16 10:25:36
z adresu IP: (91.232.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ta trasa miałaby powstać, żeby jeszcze więcej ludzi wyniosło się z miasta do Siechnic? Co za idiotyczny pomysł...
~NIE DLA TRASY
2016-03-15 20:09:40
z adresu IP: (93.175.xxx.xxx)
Ocena: 8
Początek trasy przy parku - to po co ten park? My mieszkańcy Traugutta, Krakowskiej i Rakowca nie chcemy żadnej trasy. To problem kierowców, a u nas nie ma kierowców - są tylko bezrobotni, ale potrafią blokować idiotyczne inicjatywy. Dlaczego ekolodzy milczą?