Chrobry – Sandecja: Mecz bez kibiców, ale z jubileuszową bramką?

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-19 15:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-19 15:30
A|A|A

fot. www.chrobry-glogow.pl

Brak kibiców to efekt decyzji Wojewody dolnośląskiego, który ukarał klub po zachowaniu kibiców trakcie derbów z Miedzią Legnica. Nuda na trybunach, wcale nie musi przełożyć się na murawę, bo szykuje się nam sporo ciekawych historii. O czym mowa?

Adam Samiec ma szansę zaliczyć 150 mecz w barwach klubu z Głogowa i jednocześnie zostać autorem 300 bramki w dziejach klubu w trakcie występów w pierwszej ligi.

Po odejściu Mateusza Hałambca, który za sprawą sześciu lat w Chrobrym powoli zbliżał się do dwustu ligowych występów w zespole, statystyczne zestawienia chwilowo straciły sens. Ale tylko chwilowo. Okazją do przypomnienia liczb jest sobotni mecz z Sandecją Nowy Sącz. Jeśli któryś z piłkarzy zdobędzie jako pierwszy dla Chrobrego gola, będzie to bramka nr 300 w historii gier na poziomie pierwszej ligi. Natomiast jeśli na boisku zagrają Adam Samiec i Damian Sędziak, będą to ich jubileuszowe występy - kolejno 150 i 100.

Może być tak, że nawet jeśli jubileuszowa bramka padnie, to nie do ona choćby punktu, ale ze statystycznego punktu widzenia będzie istotna. Z historycznego także, bo bramkę nr 100 i później 200 zdobywała ta sama osoba - jedna z ikon głogowskiej piłki nożnej, Jarosław Helwig. Co ciekawe, "Helas" takie gole strzelał bardzo podobnie, w obu przypadkach w... 90 minucie. Czyli tak, jak Szymon Drewniak przed tygodniem.

100 gol: Jarosław Helwig (Chrobry Głogów - GKS Tychy 2:1, 24.07.1993)
200 gol: Jarosław Helwig (Miedź Legnica - Chrobry Głogów 3:2, 24.08.1996)
300 gol: ?

Chrobry jeśli wygra może awansować na piąte miejsce (obecnie jest szósty). Sandecja w przypadku zwycięstwa zrówna się punktami z ósmym GKS-em Katowice (aktualnie jest 10)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama