Sobota w regionie na osiem stopni, miejscami z deszczem

Radio Wrocław | Utworzono: 2016-03-19 09:30 | Zmodyfikowano: 2016-03-19 09:30
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby: od Wysp Brytyjskich przez Francję i Niemcy po Włochy i Bałkany pogodę kształtować będzie wyż z centrum nad Atlantykiem. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów.

Polska będzie na skraju niżu znad Rosji w strefie oddziaływania rozmywającego się, chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza pochodzenia kontynentalnego.

Prognoza pogody:

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, wschodni, po południu skręcający na zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, powyżej 500 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni, po południu skręcający na zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) słabe opady śniegu. Temperatura obniżająca się w nocy od -2°C do -8°C, w dzień od -7°C do -4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, północny i północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne obojętne

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama