Li Qian i Tomasz Lewandowski najlepsi w Wałbrzychu

Robert Radczak | Utworzono: 2016-03-21 07:11
A|A|A

fot. db2010.pl

"To były najsilniej obsadzone mistrzostwa Polski w ostatnich latach" – tak rozegrane w Wałbrzychu 84 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Tenisie Stołowym podsumowała Natalia Partyka, która po porażce 0:4 z klubową koleżanką Li Qian zdobyła srebrny medal. Najwięcej niespodzianek było w grze pojedynczej mężczyzn: w finale Tomasz Lewandowski pokonał 4:1 Patryk Chojnowskiego.

Zawodników z dolnośląskich klubów zabrakło w czołówce turniejów indywidualnych, ale zdobywali medale w grze podwójnej: złoty medal w grze mieszanej zdobyła Natalia Bajor z KU AZS UE Wrocław w parze z Konradem Kulpą (KST ENERGA-MANEKIN Toruń), a srebro Magdalena Sikorska z KS Polkowice w parze z Jakubem Perek (LKS POGOŃ Lębork). Z kolei brąz w deblu kobiet wywalczyła Roksana Załomska z KS Polkowice w parze z Katarzyną Ślifirczyk (KU AZS AJD Częstochowa).

Gra pojedyncza kobiet

1. Li Qian (KTS Tarnobrzeg)

2. Natalia Partyka (KTS Tarnobrzeg)

3. Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew)

3. Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn)

Gra pojedyncza mężczyzn

1. Tomasz Lewandowski (KU AZS POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ Rzeszów)

2. Patryk Chojnowski (KS DEKORGLASS Działdowo)

3. Daniel Górak (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)

3. Patryk Zatówka (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz)

Gra podwójna kobiet

1. Natalia Partyka (KTS Tarnobrzeg)/Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew)

2. Joanna Kiedrowska (UKS CHROBRY Międzyzdroje)/Aleksandra Falarz (KS BRONOWIANKA Kraków)

3. Marta Smętek (KS BRONOWIANKA Kraków)/Paulina Knyszewska (KS BRONOWIANKA Kraków)

3. Katarzyna Ślifirczyk (KU AZS AJD Częstochowa)/Roksana Załomska (KS Polkowice)

Gra podwójna mężczyzn

1. Daniel Górak (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)/Jakub Dyjas (KST ENERGA-MANEKIN Toruń)

2. Daniel Bąk (UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą)/Robert Floras (PKS KOLPING Jarosław)

3. Jakub Kosowski (KS BOGORIA Grodzisk Mazowiecki)/Szymon Malicki (ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz)

3. Piotr Cyrnek (KS PEGAZ Łańcut)/Krzysztof Marcinowski (KS PEGAZ Łańcut)

Gra mieszana

1. Konrad Kulpa (KST ENERGA-MANEKIN Toruń)/Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław)

2. Jakub Perek (LKS POGOŃ Lębork)/Magdalena Sikorska (KS Polkowice)

3. Tomasz Lewandowski (KU AZS POLITECHNIKI RZESZOWSKIEJ Rzeszów)/Anna Monika Zielińska (UKS CHROBRY Międzyzdroje)

3. Bogusław Koszyk (UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą)/Katarzyna Ślifirczyk (KU AZS AJD Częstochowa)

Robert Radczak

 

Li Qian (KTS Tarnobrzeg) pokonała w finale singla kobiet Natalię Partykę (KTS Tarnobrzeg) 4:0 (fot. db2010.pl)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama