Szczypiorniści Zagłębia żegnają się z play-offami

Gregor Niegowski | Utworzono: 2016-03-22 21:38 | Zmodyfikowano: 2016-03-22 21:38

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin żegnają się z play-offami. W meczu rewanżowym ćwierćfinału Mistrzostw Polski Miedziowi ulegli w Kielcach Vive 24:34. W pierwszym meczu mistrzowie kraju wygrali również wysoko 40:25.

Wyniki spotkania otworzył środkowy miedziowych, Dawid Przysiek. Po 40 sekundach skutecznie odpowiedział Zorman. Vive jednak szybko wypracowało sobie 4-bramkowe prowadzenie za sprawą dobrej postawy Sego w bramce. Po 8 minutach gry na tablicy wyników było 6:2. Mistrzowie Polski odjeżdżali Miedziowym z minuty na minutę. Do przerwy przebieg gry nie uległ zmianie i zawodnicy w żółtych koszulkach schodzili do szatni prowadząc 19:11.

Po zmianie stron w ekipie Zagłębia dobre zawody rozgrywał Dżono, na którego sposobu nie mógł znaleźć Szmal. W 40.minucie mieliśmy 23:16 dla gospodarzy. W ostatnich dwudziestu minutach obaj trenerzy dali pograć zawodnikom z ławki i niewiele się już zmieniło. Zagłębie kończy przygodę w play-off. Teraz Dolnoślązaków czekają ważne mecze o miejsca 5-8.

VIVE TAURON KIELCE – ZAGŁĘBIE LUBIN 34:24 (19:11)

Vive: Sego, Szmal – Vujović 3, Jurecki 3, Reichmann 7/3, Chrapkowski 2, Kus 2, Aguinagalde 2, Bis 3, Lijewski 2, Paczkowski 3, Zorman 1, Fąfara 1, Cupić 5/2.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Gumiński 5/3, Rosiek 1, Przysiek 2, Kuźdeba, Macharaszwili, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 1, Gudz, Czuwara 3/1, Bartczak 3, Pietruszko 1, Dżono 3.