Pudełka życia w Legnicy: Dostanie je 3 tysiące seniorów

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2016-03-23 11:00
A|A|A

fot. Andrzej Andrzejewski

Jeśli będą w nich przechowywali swoje lekarstwa, to w przypadku zasłabnięcia ratownicy podczas interwencji domowej będą mogli szybciej postawić trafną diagnozę. Tomasz Kozieł, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Legnicy podkreśla, że najlepszym miejscem na przechowywanie takiego opakowania jest... lodówka:

- A ja już kilkanaście lat temu czytałem, że na przykład w Wielkiej Brytanii często osoby, które korzystają z takiej opcji "pudełka życia", naklejają naklejką na lodówce, że w niej właśnie mieści się "pudełko życia". Tak że to zupełnie nie ma nic wspólnego z jakimś buszowaniem po lodówce.

Na Dolnym Śląsku jako pierwsi dwa lata temu "pudełka życia" rozdawali urzędnicy z Jeleniej Góry. Do tej pory chętni pobrali tam około tysiąca opakowań na lekarstwa. Drugi tysiąc nadal jest do dyspozycji potrzebujących.

Prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski: - Pudełka są bezpłatne. Na przykład Związek Nauczycielstwa Polskiego będzie dawał emerytowanym nauczycielom. W MOPS-ie będą dawane podopiecznym. We wszystkich uniwersytetach trzeciego wieku będą rozdawane uczestnikom zajęć. Oczywiście można je też pobrać tutaj w Urzędzie Miasta, na parterze.

Podobne "pudełka życia" od dwóch lat rozdawane są przez urzędników w Jeleniej Górze. Tam na potrzebujących w tej chwili czeka około tysiąca opakowań.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama